banner6

"İyilik Yolculuğunda Buluşalım" Projesiyle Fark Yaratıyor

banner37

"İyilik Yolculuğunda Buluşalım" Projesiyle Fark Yaratıyor
banner150

banner150

banner99


Atleks Sanverler Ortaokulu "İyilik Yolculuğunda Buluşalım" proje ekibi Kıbrıs Vakıflar İdaresi (Evkaf) ve KKTC Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğinde “İyilikte Yarışalım” temalı Sosyal Sorumluluk Proje Yarışması kapsamında birinci ortak etkinliklerini gerçekleştirdiler. ÖZEV’de gerçekleştirilen ilk çalışma kapsamında öğrencilerin birbirleri ile kaynaşıp sevgi bağlarını kurmaları, farklılıklarımızı anlayıp saygı duyarak toplum içinde bir arada var olabilmek için proje ekibi öğretmenleri Ayça Çelik Işıman, Fatoş Özgürsel Polili, Aysel Sezgin ve ÖZEV Özel Eğitim Okul Müdürü Hidayet Görsay ve öğretmeni Gülsen Mantar tarafından çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.
Etkinlik başında "İyilik Yolculuğunda Buluşalım" proje ekibi öğretmenlerinden Ayça Çelik Işıman, Kıbrıs Vakıflar İdaresi ve Vakıf Sistemi konuları ile ilgili ayrıca Atleks Sanverler Ortaokulu'nun yardımlaşma ruhuna verdiği önemle birlikte Sanverler Ailesi'nin topluma kazandırdıkları ve yardımlarıyla ilgili detaylı bilgi vererek projenin önemine vurgu yaptı.
Öğrencilerin yardımlaşma ve dayanışmanın önemini fark ederek arkadaşlık bağlarını güçlendirecek ortak etkinlikler gerçekleştirildi. Etkinlikler sonunda Atleks Sanverler Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri tarafından ÖZEV öğrenci ve öğretmenlerine hediyeleri takdim edildi.
Öğrenci hediyeleri Sanverler ailesinden Yusuf Sanver tarafından karşılanarak tüm çocuklar için hazırlanan özel notlarla kendisi adına her çocuğa teslim edildi.
Atleks Sanverler Ortaokulu "İyilik Yolculuğunda Buluşalım" proje ekibi, bu projenin amacının toplumsal hizmetler aracılığıyla gençlerde sosyal sorumluluk bilincini, işbirliği ve dayanışmayı, sevgi ve saygı temelinde hayırseverlik yapmayı geliştirmek, ayrıca üreten ve kendini gerçekleştiren mutlu bireylere sahip bir toplum yaratmak olduğunu belirtirken, ÖZEV ile çıktıkları bu iyilik yolculuğunun daha yeni başladığını ve çalışmalarına birçok farklı etkinliklerle ve işbirliklerini daha da büyüterek Mart ayı sonuna kadar devam edeceklerini belirttiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104