İzcan, hükümeti eleştirdi

banner37

banner87
İzcan, hükümeti eleştirdi
banner90
banner99

 Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Başkanı İzzet İzcan, ileri sürülen “ülkeye yasa dışı giriş yapan  kafile” konusunda gerçeklerin hala ortaya çıkmadığını savunarak, Başbakan Ersin Tatar’ı kamuoyuna doyurucu açıklama yapmaya çağırdı.

İzcan yazılı açıklamasında, ziyaretin turistik arazi seçimi ile ilgili yapıldığını, aracıların komisyon peşinde olduklarına dair ciddi iddialar bulunduğunu belirterek,   temiz toplum, temiz yönetim diye yola çıkanların, boğazlarına kadar bataklığa  battığını ileri sürdü.

İzcan,  “Yapacağınız en hayırlı iş, bir an önce tümünüzün istifa etmesidir” diyerek
Bakanlar Kurulu değişikliğini dahi yapamadığını iddia ettiği  Ersin Tatar hükümeti tarafından yönetilmenin, talihsizlik olduğunu savundu.

“Uluslararası hukukun dışında suç cennetine dönüştürülen Kuzey Kıbrıs,  kirli işlerin döndüğü bir yere dönüştürülmüştür” iddiasında bulunan İzcan, “Tefecilik yapan bir takım patronların da bu işin içinde olduğu bilgisi kamuoyunda konuşulmaktadır” diye ekledi.

Polis Genel Müdürlüğü ve Savcılık’ı göreve çağıran İzzet İzcan, “Halkı kandırıp olayları soğutmaya çalışanlar ciddi suç işlemektedirler” iddiasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75