İzdiham, eziyete neden oldu

banner37

Lefkoşa’da Araç Kayıt Dairesi’nde ve yaklaşık iki aylık aradan sonra dün hizmet vermeye başlayan Araç Muayene Şubesi’nde sabah saatlerinde büyük yoğunluk yaşandı

İzdiham, eziyete neden oldu
banner90
banner99

VATANDAŞLAR ARAÇ MUAYENE’YE AKIN ETTİ… Bakanlar Kurulu’nun Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı kapsamında bir buçuk ay evde kalan vatandaşlar, yasağın kalkmasının ardından Araç Muayene Şubesi’ne akın etti. Aşırı araç yoğunluğu nedeniyle dairenin yanındaki yolun  birinci şeridi baştan sona kadar sıra bekleyen araçlarla dolarken, sağ şeritte ise aşırı yoğun bir trafik akışı yaşandı. Araç Kayıt Dairesi’nde de yaşanan yoğunluk herkesin sinirlerini gerdi.

Ahmet UÇAR

   Ülkemizde hayata geçen kısmi normale dönüş, sorunları da beraberinde getirdi.

   Devlet dairelerinde, kurumlarda ve bankalarda işlem yaptırmaya giden vatandaşlar, tedbirler kapsamında kapı önlerinde oluşan uzun kuyruklarda saatlerce beklemek zorunda kalıyor. Bu durum zaman zaman vatandaşlar arasında gerginlik yaşanmasına da neden oluyor.

   Lefkoşa’daki Araç Kayıt Dairesi’nde ayrıca sanayi bölgesindeki Araç Muayene Şubesi’nde dün izdiham yaşandı. İşlemlerini yaptırmak isteyen vatandaşlar, kapı önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

   Araç Kayıt Dairesi'nin geç açıldığı iddiasıyla öfkelenen bazı vatandaşlar, duruma tepki gösterdi. Kısa süreli arbedenin yaşandığı dairede, işlemlerin bir süre durdurulduğu öğrenildi.

   Vatandaşlar, “İnsanlara yaşatılan bu durum eziyettir. Hem vatandaşa hem de işlemleri yapan memura eziyettir. Tedbirlerin alınmasını istiyoruz. Ancak yıllardır yoğunluk yaşandığı bilinen dairelerdeki işlemlerin daha düzenli, eziyete dönüşmeyecek şekilde organize edilmesi gerekiyor” dedi.

banner134

Araç Muayene’de kuyruk

   Lefkoşa’da Sanayi bölgesinde yaklaşık iki aylık aradan sonra dün hizmet vermeye başlayan Trafik Müdürlüğü Araç Muayene Şubesi’nde sabah saatlerinde izdiham yaşandı.

   Bakanlar Kurulu’nun Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı kapsamında uzun bir süre evde kalan vatandaşlar, yasağın  kalkmasının ardından araçlarını muayene ettirmek amacıyla Araç Muayene Şubesi’ne akın etti.

   Dairenin yanındaki yolun birinci şeridi aşırı yoğunluk nedeniyle baştan sona kadar sıra bekleyen araçlarla dolarken, sağ şeritte ise yoğun bir trafik akışı yaşandı. Oluşan izdiham nedeniyle bölgede görevli trafik polisleri yol başlarındaki şeritleri kapatarak, trafiği hafifletmek için olağanüstü gayret sarf etti.

   Muayene Şubesi’nde saatlerce sıra bekleyen vatandaşlar, normal zamanlarda da bu yoğunluğun yaşandığını belirterek, yetkililerin Trafik Müdürlüğü’nün Araç Muayene Şubesi’nin kapasitesini artırması ve personel sayısını yükseltmesi gerektiğine vurgu yaptı.

   Vatandaşlar, baştan sona oluşan bu kuyruğun her şeyi gözler önüne serdiğini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75