İzin Kurulu çalışmıyor izinbelgesi alamıyorum

banner37

Trafik Devriyeler Şubesi ekiplerinin gerçekleştirdiği denetim faaliyetleri esnasında ‘yasal sınırın üzerinde ve izin belgesiz yolcu taşıma’ ithamıyla ceza kesilen Mehmet Özsezer, mağdur edildiğini savundu:

İzin Kurulu çalışmıyor izinbelgesi alamıyorum
banner99

“BENİ ŞİKAYET EDENLERİN DE İZNİ YOK”… Mehmet Özsezer, Lefkoşa-Teknecik Santrali güzergahında yolcu taşıyan ve ‘kendisini şikayet ettiklerini düşündüğü’ bazı firmaların da sözleşmeleri olduğu halde yolcu taşıma izinlerinin olmadığını savunurken; yolda evrak kontrol eden aynı polisin, kendisine ‘defalarca’ ceza yazdığını söyledi. İzin Kurulu’nun, çalışmalarına yeniden başlamasını ve bu türden mağduriyetleri önlemesini talep eden Özsezer, izin belgesini almayı beklediğini kaydetti.

Ali ÇATAL


Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Devriyeler Şubesi ekiplerinin 2 Ağustos’ta salon araç ve toplu taşıma araçlarına yönelikgerçekleştirdiği denetimlerde ceza kesilen Mehmet Özsezer, sözleşmesinin sürdüğü bir otel için taşımacılık yaptığını ve İzin Kurulu’nun ‘sözleşmeye rağmen’ izin belgesi vermediğini savundu.

Gönyeli çemberinde uygulanan denetimler sırasında, kapasitesinin üstünde yolcu taşıdığıgerekçesiyle hakkında cezai işlem uygulanan ve işletme izni bulunmadığıgerekçesiyle otobüsüne de polis ekibi tarafından el koyulan Özsezer, mağdur edildiğini iddia etti.


Lefkoşa-Teknecik Santrali güzergahında yolcu taşıyan ve ‘kendisini şikayet ettiklerini düşündüğü’ bazı firmaların da sözleşmeleri olduğu halde yolcu taşıma izinlerinin olmadığını savunan Özsezer, yolda evrak kontrol eden aynı polisin, kendisine ‘defalarca’ ceza yazdığını söyledi.


İzin Kurulu’nun, çalışmalarına yeniden başlamasını ve bu türden mağduriyetleri önlemesini talep eden Özsezer, izin belgesini almayı beklediğini kaydetti.

Neler yaşanmıştı?

banner134


Kontrol sırasında durdurulan 22 yolcu kapasiteli otobüste, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin,yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele doğrultusunda aldığı ve toplu taşımada yolcu sayısınıaraç kapasitesinin yarısına indiren karara muhalefet eder mahiyette olmak üzere 11 değil; 15 yolcu tespit edilmişti.


İşletme izninin de olmadığı anlaşılan otobüse polis el koyarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne çekmiş, aracın sürücüsüne cezai işlem uygulanmış ve konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2021, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88