Javad, Ashkan'ı suçluyor

banner37

Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yapan ve tasarrufunda çeşitli tür ve miktarlarda uyuşturucu madde bulunan iki turistin tutukluluk süresi 6 gün uzatıldı

Javad, Ashkan'ı suçluyor
banner90
banner99

Emine UYSAL

Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yapan Javad Eftekharı, valizinde ve iç çamaşırında bulunan 110 gram methamphetamine türü uyuşturucu madde ile uyuşturucu olduğuna inanılan toz madde, 16 adet bütün, 3 adet de yarım hapı Ashkan Adeli adına ithal ettiğini itiraf etti. Adeli ise, bu iddiayı reddetti.

Polis, tahkikatın çok yönlü devam ettiğini belirterek, zanlıların 6 gün daha tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme, talebi onayladı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (methamphetamine) tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan 45 yaşındaki Javad Eftekharı ve 27 yaşındaki Ashkan Adeli isimli iki zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Murat Döşenci’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Döşenci, 30.05.2018 tarihinde, saat 11.30 sıralarında, Ercan Havaalanı’nda, KKTC’ye giriş yapan Javad Eftekharı’ya narkotik detektör köpeğinin tepki vermesi sonucu üzerinde ve eşyalarında yapılan aramada, iç çamaşırı içinde yaklaşık 110 gram ağırlığında methamphetamine türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, valizinde ise, uyuşturucu olduğuna inanılan toz madde, uyuşturucu madde içerdiğine inanılan 16 adet bütün, 3 adet de yarım hap bulunarak emare alındığını anımsattı.  

Döşenci, zanlı Javad Eftekharı’nin iç çamaşırına gizlediği 110 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyi İran’da görüştüğü Ashkan Adeli’nin kendisini Almanya’ya götüreceği vaadiyle alıp, KKTC’ye ithal ettiğini itiraf ettiğini kaydetti.

banner134
Döşenci, zanlı Ashkan Adeli’nin de aynı gün KKTC’ye Ercan Havalimanı’ndan giriş yaptığını ve el çantasını valiz bandında bırakıp, kaçtığının belirlendiğini anlattı.

Polis memuru Murat Döşenci, havalimanından ayrılan zanlının taksiyle Mağusa’ya gittiğinin belirlendiğine dikkat çekti.

Meseleyle ilgili aranan bir şahsın yanı sıra, tahkikatın çok yönlü devam ettiğine vurgu yapan Döşenci, zanlıların 6 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.  

  

“Mal, Ashkan Adeli’nindir”

Mahkemede söz alan zanlı Javad Eftekharı, “Mal Ashkan Adeli’nindir. 50 yaşındayım. Bugüne kadar böyle bir şey yapmadım. Bu adada kimseyi tanımıyorum. Mal onundur” dedi.

Ashkan Adeli ise, suçlamaları reddedip, “Bu işle alakam yok. Kanser hastası biriyim” dedi.

Yargıç Rauf Kürşad, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların bir gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2018, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75