banner6

Jeneratörü satıp, parayı cebine attı 

banner37

Zanlı Hüseyin Ergil, G.K. isimli kişiden emaneten almış olduğu jeneratörü, kendisine ait olduğunu söyleyip, bir şahsa 9 bin TL karşılığında satıp, sahtekarlıkla para temin ettiği gerekçesiyle tutuklandı

Jeneratörü satıp, parayı cebine attı 
banner150

banner150

banner99

Emine UYSAL ÇALUDA - ÖZEL HABER

   Lefkoşa'da sakin zanlı Hüseyin Ergil, G.K. isimli kişiden emaneten almış olduğu jeneratörü, kendisine ait olduğunu söyleyip, bir şahsa 9 bin TL karşılığında satıp, sahtekarlıkla para temin ettiği gerekçesiyle tutuklandı.
   “Sahtekarlıkla Para Temini” ve “Emanetçi Tarafından Sirkat” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Hüseyin Ergil, 
dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Müge Okut, tanık olarak polis memuru Emre Yel’i dinletti. 
   Mahkemede yeminli şahadet veren Yel, 20.01.2023 tarihinde Lefkoşa'da sakin Hüseyin Ergil’in, satışını gerçekleştirmek için Lefkoşa'da sakin Gülçin Kılıç'tan emaneten almış olduğu "220V Elp5-50" marka jeneratörü kendisine ait olduğunu söyleyip, kimliği henüz tespit edilemeyen bir şahsa 9 bin TL karşılığında satıp, sahtekarlıkla para temin ettiğini anlattı.
   Yel, 13 Mart 2023 tarihinde zanlının aleyhinde derdest emri temin edildiğini ve  24 Mayıs 2023 tarihinde zanlının Lefkoşa'da tespit edilerek Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını kaydetti.
   Yel, zanlının mesele ile ilgili olarak gönüllü ifadesinin temin edildiğini ve mesele ile başlatılan tahkikatın devam ettiğinden aleyhinde bir gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı.     

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104