banner6

Johnson çözüm için daha fazla esneklik ve yaratıcılık çağrısı yaptı

banner37

Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Kıbrıs'a bugün yapacağı ziyaret öncesi çözüm sürecine ve liderlere destek belirtti.

Johnson çözüm için daha fazla esneklik ve yaratıcılık çağrısı yaptı
banner151 banner143

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Johnson'un bugün yapacağı ziyaret sırasında Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis ve Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis is görüşecek. Johnson ayrıca Kıbrıs'taki Brleşmiş Milletler Barış Gücü'nde (UNFICYP) görev yapan Birleşik Krallık askerleri ile bir araya gelecek.

Johnson, ziyaret öncesi yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Birleşik Krallığın Kıbrıs ile, gelecek yıllarda daha da sağlamlaşacak güçlü ve önemli ilişkisi bulunmaktadır. Bu müzakerelerde önemli dönemde iki lider ile de görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

Son aylarda müzakerelerde sağlanan ilerlemeyi selamlıyorum. Her iki müzakere ekibinin sürece adanmışlığını ve Cumhurbaşkanı Anastasiadis ve Sayın Akıncı'nın devam eden kararlılığını ve cesaretli liderliğini alkışlıyorum. Konuya müdahil tüm tarafların göstereceği daha fazla esneklik ve yaratıcılık sayesinde çözümün ulaşılabilir olduğunu düşünüyorum.  

Birleşik Krallık çözüm sürecine tam destek verirken, Kıbrıs'a sürdürülebilir barışın gelmesi için elinden geleni yapmaya hazırdır."  

 

  

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2016, 09:40
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104