banner6

K-PET istasyonlarında 95 oktan benzin kalmadı

banner37

Ülkemizde dün yine ‘akaryakıt krizi’ yaşandı… Bazı K- PET istasyonları yakıt kalmadığı için hiç açmadı, yakıt almaya giden vatandaşlar ise geri dönmek zorunda kaldı

K-PET istasyonlarında  95 oktan benzin kalmadı
banner151

Ahmet UÇAR

Ülkemizde son zamanlarda yaşanan krizlerin ardı arkası kesilmiyor… Dövizin aşırı yükseldiği ülkemizde haftalardır akaryakıt krizi yaşıyor.

K-PET istasyonlarında dün yine akaryakıt kalmadı. Araçlarına akaryakıt almak için istasyonlara giden vatandaşlar, istasyonların kapalı olduğunu görünce büyük bir şok yaşadı. 

Birçok vatandaş dün açık istasyon bulabilmek için oldukça zorlandı.

Kimi vatandaş, aracına yakıt alabilmek için istasyon istasyon dolaştı, kimisi de aracına alacağı yakıt türü hiç kalmadığı için eli boş dönmek zorunda kaldı.

Kıbrıs Türk Benzinciler Birliği Başkanı Levent Çağdal, akaryakıt taşıyan gemilerin ülkeye geldiğini, akaryakıt sıkıntısının bugün giderilmesinin beklendiğini kaydetti.

K-PET Genel Müdürü Malik İşimtekin, akaryakıt taşıyan 3 geminin ülkeye geldiğini, ancak akaryakıtın istasyonlara verilmeden önce bir süre dinlenmesi gerektiğini söyledi.

İşimtekin: Akaryakıtın dinlenme süresi var

K-PET Genel Müdürü Malik İşimtekin, akaryakıt taşıyan 3 geminin ülkeye geldiğini, ancak akaryakıtın istasyonlara verilmeden önce bir süre dinlenmesi gerektiğini söyledi.

Akaryakıt dolum işleminin zaman aldığını belirten İşimtekin, dün bu yüzden bazı yerlerde akaryakıt kalmadığını ifade etti.

Akaryakıt taşıyan gemilerin 18-36 saat arasında dolum yapabildiğini kaydeden İşimtekin, bugün veya yarın petrol istasyonlarına akaryakıt verileceğini dile getirdi.

İşimtekin, vatandaşların bugünden itibaren K-PET istasyonlarından motorin ve 98 oktan kurşunsuz benzin alabileceğini, ancak 95 oktan kurşunsuz benzinin yarından itibaren bulunabileceğini söyledi. 

Ülkemizde yaşanan akaryakıt krizini etkileyen bir diğer unsurun ise hava koşulları olduğuna işaret eden İşimtekin, geçtiğimiz haftalarda yaşanan fırtınalı havaların gemilerin gelmesini geciktirdiğini vurguladı.

İşimtekin, akaryakıtta günlük bir borsanın olduğunu, fiyatların dövize bağlı olarak arttığını belirterek, “Döviz arttıkça zamlar kaçınılmazdır” dedi

Çağdal: Akaryakıt istasyonlarında yakıt kalmadı

Kıbrıs Türk Benzinciler Birliği Başkanı Levent Çağdal, dün K-PET istasyonlarının büyük bir kısmının kapandığını söyledi.

Çağdal, akaryakıt taşıyan gemilerin ülkeye geldiğini belirterek akaryakıt sıkıntısının bugün giderilmesinin beklendiğini kaydetti.

İstasyonlarda bugün Euro Dizel ve 98 oktan kurşunsuz benzinin bulunabileceğini ifade eden Çağdal, 95 oktan kurşunsuz benzinin ise yarından itibaren verilebileceğini ifade etti.

Akaryakıt istasyonlarında dün yakıt kalmadığına işaret eden Çağdal, “Benzincilerin stokçuluk yapması gibi bir durum yok” dedi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110