banner6

Kaburga kemikleri kırılan Güllüoğlu’nun durumu kritik

banner37

Sedat Sami Güllüoğlu’na 80 santim uzunluğundaki sopayla saldıran zanlı Y.C., tutuklandı

Kaburga kemikleri kırılan Güllüoğlu’nun durumu kritik
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA
Çukurova’da aralarında husumet olan Sedat Sami Güllüoğlu’na 80 santim uzunluğundaki sopayla saldıran zanlı Y.C., Güllüoğlu’nun kaburga kemiklerinin kırılıp, ciğerine batmasına neden olduğu gerekçesiyle tutuklandı.
Kavga sonrası tutuklanan Y.C. ve Sedat Sami Güllüoğlu, tutuklanıp polis hücresine yerleştirildi ancak Güllüoğlu, hücrede fenalaştı.
Üç kaburga kemiği kırılan ve ciğerine batan Sedat Sami Güllüoğlu, hastaneye kaldırıldı ve yoğun bakımda tedavi altına alındı.
“Vahim zarar” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Y.C. dün mahkemeye çıkarıldı.

banner134

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Jale Dizdarlı’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Dilhan Çavuş, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ozan Kuşak’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşak, zanlı Y.C.’nin 18.09.2021 tarihinde saat 19.00 raddelerinde Çukurova'da kullanımında bulunan GS 931 plakalı aracının içerisinde kanunsuz olarak bulundurduğu 80 cm ebadındaki ahşap sopayı alıp aralarında bulunan husumet nedeniyle Sedat Sami Güllüoğlu'nun vücudunun muhtelif yerlerine vurup, sağ kaburgasının üçünü kırarak vahim bedensel zarara uğrattığına vurgu yaptı.
Polis memuru Ozan Kuşak, Sedat Sami Güllüoğlu’nun Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavi gördüğünü ve hayati tehlikesi olduğuna dikkat çekti.
Kuşak, işlenen suçun nev’inin değişebileceğine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün sureyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Zanlının avukatı, müvekkilinin de darp edildiğini, başına darbe aldığını ve tomografi çekilmesi gerektiğini beyan etti. Polis memuru Ozan Kuşak, her iki şahsın da doktor kontrolünden geçirildiğini kaydetti.

Yargıç Jale Dizdarlı, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına ve doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104