Kaçak Bangladeşlilere 2 gün tutukluluk

banner37

banner87
Kaçak Bangladeşlilere 2 gün tutukluluk
banner99

Ayşe BULUT

   KKTC’de izinsiz ikamet eden ve Kaplıca yakınlarında, bir sürat teknesiyle ülkeden çıkış yapmak istedikleri esnada suçüstü tespit edilip tutuklanan 11 Bangladeşli, dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhlerinde 2 gün tutukluluk alındı.

   Mahkemede söz alan polis memuru Cemal Soybir, olayın bulgularını anlattı.

   Soybir, 27 Mayıs akşamı alınan bir ihbar üzerine, saat 22.15’te, Kaplıca köyünün yaklaşık 1 kilometre doğusunda Ömer Yıldızdal’a ait LT 967 plakalı Van araçta arama yaptıklarını ve araç içerisinde Bangladeş uyruklu 11 kişi, 10 adet can yeleği ve 20 litre benzin tespit ettiklerini söyledi.

   Soybir, 11 Bangladeşliyi İskele Polis Müdürlüğü’ne sevk ederek sorguladıklarını anlattı.

   Zanlıların, Cihangir olarak ismini bildikleri Bangladeş uyruklu bir şahsa, kendilerini kaçak yoldan Türkiye’ye götürmesi için bin 500 ile bin 700 Euro arasında para verdikleri bilgisini verdiğini ifade eden polis memuru, birçoğunun 1-1.5 yıldır KKTC’de bulunduğunu, bazılarının pasaportlarını yırttığını, bazılarının da işyerlerinde bulunduğunu beyan ettiklerini iletti.

   Polis memuru Soybir, 11 Bangladeşlinin isimlerini sözlü olarak tespit ettiklerini ancak kimliklerinin halen belirlenemediğini ifade ederek, soruşturmalarını henüz tamamlayamadıklarını söyledi.

   Soybir, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için mahkemeden tutukluluk talep etti.

   Yargıç Dilşah Karayel de zanlılar hakkında 2 gün tutukluluk kararı verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96