banner6

Kaçak elektrik can aldı!

banner37

Türkmenköy’de bir evin mutfağında çıkan yangında, doğuştan duyma ve konuşma özrü olan  75 yaşındaki Mustafa Köleş, yaşamını yitirdi. Polis, yangınla ilgili Nedim Kömürcüoğlu’nu tutukladı

Kaçak elektrik can aldı!
banner150

banner150

banner99

ÜST KATTAN ELEKTRİK ALIYORDU… Çamlıca Sokak üzerindeki, 12 numaralı evde, muhtemelen, mutfak tezgahı üzerinde bulunan ampulün ısınması sonucu çıkan yangında, doğuştan duyma ve konuşma özrü olan 75 yaşındaki Mustafa Köleş hayatını kaybetti. Köleş’in evinin elektriği kesik olduğu için üst kattaki evinden kabloyla elektrik veren 54 yaşındaki Nedim Kömürcüoğlu, ‘Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu ölüme sebebiyet verme’ suçundan tutuklandı.

Sedef BOŞNAK

Türkmenköy’de, dün sabah saat 07.00’de, iki katlı bir evin alt katında, yangın çıktı. Yangın sonucu bir kişi yaşamını yitirirken, bir kişi de tutuklandı.


Çamlıca Sokak üzerindeki, 12 numaralı evde, muhtemelen, mutfak tezgahı üzerinde bulunan ampulün ısınması sonucu çıkan yangında, doğuştan duyma ve konuşma özrü olan 75 yaşındaki Mustafa Köleş, hayatını kaybetti.

Eşinin amcasının ölümünden sorumlu tutuluyor


Mustafa Köleş’in evinin elektriğinin kesik olması nedeniyle üst kattaki evinden kabloyla alt kata kaçak elektrik veren 54 yaşındaki Nedim Kömürcüoğlu, ‘Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu bir başkasının ölümüne sebep olma’ suçlamasıyla polis tarafından tutuklandı.


Eşinin amcasının ölümünden sorumlu tutulan Nedim Kömürcüoğlu’nun, bugün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi yargıç huzuruna çıkartılması bekleniyor.


Ev yangını ihbarını alan itfaiye ekipleri, yangını başka evlere sıçramadan kısa sürede söndürdü. Ekipler, mutfak dolaplarının tamamının yandığı evin yatak odasında bulduğu talihsiz adamın cansız bedenini, otopsi için, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.


Polis, itfaiye ve olay yeri inceleme uzmanları olay yerinde gerekli incelemeyi yaptı gerekli delilleri toplayarak emare zapt etti.


Mustafa Köleş’in kesin ölüm sebebinin, yapılacak otopsi sonrası tespit edileceği belirtildi.

Polis açıklama yaptı


Polis Basın Subaylığı Mustafa Köleş’in ölümüyle sonuçlanan yangın olayıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:


“Saat 07.00 sıralarında, Türkmenköy’de Çamlıca Sokak üzerinde bulunan Mustafa Köleş’in (E-75) kalmakta olduğu ikametgâhın mutfak kısmında henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı meydana gelen yangın sonucu mutfak dolapları yandı. Yangında yatak odasında bulunan Mustafa Keleş yaşamını yitirdi.


Mustafa Köleş’in ikametgahında meydana gelen yangın ile ilgili olarak yapılan ileri soruşturmada, aynı ikametgahın üst katında kalmakta olan N.K.’nin (E-54) bahse konu ikametgahın elektriğinin kesik olmasından dolayı kendi ikametgâhından elektrik kablosu çekerek elektrik verdiği ve muhtemelen mutfak tezgahı üzerinde bulunan ampülün ısınması sonucu yangının meydana geldiği tespit edilmiştir.


N.K. (E-54) tutuklanmış olup soruşturma devam etmektedir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104