Kaçak gittiler, adaya tutuklu döndüler

banner37

Girne Turizm Limanı’ndan Mersin Limanı’na bir TIR’ın dorsesinde kaçak olarak giriş yapan Pakistan uyruklu iki kafadar, Türkiye’de muhaceret işlemi yaptırdığı sırada yakayı ele verdi

Kaçak gittiler, adaya tutuklu döndüler
banner90

Ahmet VAMIK

Girne Turizm Limanı’nda önceki gün bir TIR’ın dorsesinde kaçak olarak gizlice gemiye binen Pakistan uyruklu iki kafadar, Türkiye’de muhaceret işlemi yaptırarak giriş yapmaya çalışırken tutuklandı. İlk gemiyle yeniden ülkemize gönderilen zanlılar Imran Khan ile Ikram Ullah, tutuklanarak Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.

Yapılan soruşturmada ismini bilmedikleri bir kişi ve tanımadıkları bir TIR şoförünün yardımıyla TIR’a yerleştiklerini ifade eden zanlılar, soruşturma amaçlı iki gün tutuklu kalacak.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru İbrahim Varol’u tanık olarak dinletti.

banner9
Pakistan uyruklu zanlılar Imran Khan ile Ikram Ullah’ın “KKTC’den Kanunsuz Çıkış” suçundan methaldar olduklarını belirten polis memuru İbrahim Varol, zanlıların 2 Temmuz’da gece yarısı seferi olan bir gemiye yüklenen TIR’ın dorsesine gizlenerek Türkiye’ye gittiklerini ifade etti.

Varol, Mersin Limanı’nda görevli muhaceret polisine pasaportlarını vererek Türkiye’ye yasal olarak giriş yapmaya çalışan zanlıların, görevli polisin pasaportlarında vize olmadığını fark etmesi üzerine tutuklandığını ve ilk gemiyle ülkemize geri gönderildiklerini dile getirdi.

Zanlılar aleyhine başlatılan soruşturmanın devam ettiğini kaydeden İbrahim Varol, zanlılara yardımcı olan suç ortağı kişi veya kişilerin bulunması için araştırma yapılması gerektiğini belirterek zanlıların tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla, zanlıların 2 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Mahkemede söz alan zanlılar, “4 yıldan beri burada çalışıyoruz ve hiçbir suça karışmadık. Bir hata yaptık, özür dileriz” diyerek kendilerini savundu.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108