Kaçak kesime suçüstü!

banner37

Polis ve gümrük ekipleri, önceki gece Haspolat’taki Kıbet’e ait mezbahaya yaptıkları operasyonda, 35 hayvanın kaçak kesildiğini, 15 hayvanın da kesilmek üzere dışarıda bekletildiğini tespit etti

Kaçak kesime suçüstü!
banner90
banner99

SUÇÜSTÜ YAKALANDILAR… Haspolat’taki Kıbet’e ait mezbahada önceki gece kaçak kesim yapan ve yaptıran kişiler suçüstü yakalandı. Polis ve gümrük ekiplerinin operasyonunda, kulak numarasız 35 hayvanın kesildiği ve 15 hayvanın da kesilmek üzere dışarıda bekletildiği tespit edildi. Polis, kaçak kesim yapan ve yaptıran kişiler hakkında soruşturma başlatılırken, mezbaha ise Veteriner Dairesi ekipleri tarafından bir aylığına kapatıldı. Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Kıbet’e ait mezbahada önceki gece kaçak kesim yapıldığını doğruladı

Ceren ÖZBİL

   Haspolat’taki Kıbet’e ait mezbahada önceki gece kaçak kesim yapan ve yaptıran kişiler suçüstü yakalandı.

   Polis ve Gümrük Dairesi ekiplerinin söz konusu mezbahaya gerçekleştirdikleri operasyonda, kulak numarasız 35 hayvanın kesildiği ve 15 hayvanın da kesilmek üzere mezbahada bekletildiği tespit edildi.

   Olayla ilgili polis soruşturma başlatırken, kesimin yapıldığı mezbaha ise kaçak kesime müsaade ettiği gerekçesiyle dün itibariyle bir aylığına kapatıldı.

   Konuyla ilgili KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Kıbet’e ait mezbahada önceki gece kaçak kesim yapıldığını doğruladı.

banner134
   Oğuz, kesim yapılırken Veteriner Dairesi’nden izin alınması ve veteriner kontrolünde olması gerektiğini hatırlattı.

“Üretici, dışarıdaki hayvanlar için gerekli cezayı ödedi”

   Dursun Oğuz, yapılan operasyonda 35 hayvanın kesildiğini ve 15’inin de dışarıda bekletildiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

   “Polis ve Gümrük Dairesi ekiplerinin kaçak kesimi tespit etmesinin ardından Veteriner Dairesi ekipleri de kaçak kesimin yapıldığı mezbahaya giderek inceleme yaptı.  

   Bu kesimler, Veteriner Dairesi kontrolü dışında yapıldı.

   Kesim yapılırken veteriner kontrolünde olması gerekiyor. Ayrıca yine kesim yapılabilmesi için belirtilen saatler vardır. Ancak bunlara uyulmamıştır.

   Veteriner olmayan bir saate yapılması nedeniyle bu kesimler kaçak kesimdir.

   Sadece kesenlerin değil, mezbahanın da sorumluluğu var ve bu nedenle dün itibari ile mezbahayı bir aylığına kapattık.

   Polis soruşturması devam ediyor”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75