banner6

Kaçak olduğu anlaşılınca, ülkesine dönmek istedi

banner37

Şikayet için Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’ye giden zanlı B.K.’nin bir yıldır kaçak olduğu tespit edildi

Kaçak olduğu anlaşılınca, ülkesine dönmek istedi
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da şikayet için Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’ye giden zanlı B.K., bir yıldır kaçak olduğu tespit edildi ve tutuklandı.

Mahkemeye çıkarılan zanlı söz alarak, “En kısa sürede ülkeme dönmek istiyorum” dedi.

Zanlı B.K., “KKTC’de izinsiz ikamet etmek” suçundan dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şubesi’nde görev yapan polis memuru Ali Gencer’i dinletti. 

banner134

Mahkemede yeminli şahadet veren Gencer, zanlı B.K.’nin 23 Ağustos 2021 tarihinde şikayette bulunmak için Adli Şube’ye geldiğini ve yapılan muhaceret kontrolünde 19.09.2020 tarihinden itibaren KKTC’de izinsiz ikamet ettiğinin belirlendiğini mahkemeye aktardı.

Polis memuru Ali Gencer, zanlının yaptığı şikayet üzerine İçişleri Bakanlığı ve Çalışma Dairesi’nde de soruşturma yapıldığını belirtti.

Tahkikatın tamamlandığını söyleyen Gencer, yasal statüsü olmayan zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti. Mahkemede söz alan zanlı, “En kısa sürede ülkeme dönmek istiyorum” dedi.

Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının 15 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hh
Hh - 1 ay Önce

Gonderin gitsin

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88