banner6

Kaçak patates soruşturmasında aranan kişi halen bulunamadı

banner37

Kaçak patates soruşturmasında aranan kişi halen bulunamadı
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Kırklar’da düzenlenen polis operasyonunda tasarrufunda ülkeye kaçak olarak sokulan 3 bin 160 kilo patatesle yakalanan M.Ö. isimli kişinin tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı.

   “Gümrüksüz mal tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı M.Ö. dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhine soruşturma amaçlı olarak 5 gün tutukluluk emri alınırken, suç ortağının da arandığı açıklandı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Savcı Ahmet Özlemler’in tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Ozan Kuşak, 10.05.2022 tarihinde saat 20.00 raddelerinde Kırklar’da bir polis ekibi tarafından yapılan kontrolde zanlı M.Ö.’nün kullanımındaki Ford transit marka araç içerisinde Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nden gümrüksüz olarak tasarrufuna geçirdiği tahmini 3 bin kilo patatesin tespit edildiğini ve suçüstü hali gereği tutuklandığını kaydetti.

   Zanlının verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılası gerektiğini belirten Kuşak, ayrıca meseleyle bağlantılı bir kişinin daha arandığını söyleyerek zanlının aleyhine 5 günlük tutukluluk emri talebinde bulundu.

   Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110