banner6

Kaçak tütün ve ilaçların değeri 619 bin TL

banner37

Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir şirket adına ülkeye getirdiği ürünlerin arasında çok sayıda gümrüğe bildirilmeyen tütün ve ilaç da bulunan kamyon şoförü S.B. yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

Kaçak tütün ve ilaçların değeri 619 bin TL
banner150 banner150 banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Polis Müdürlüğü Cürümleri Önleme Şubesi’nde görev yapan polisler tarafından, geçtiğimiz hafta gümrük memurlarıyla birlikte gerçekleştirilen operasyonda ele geçirilen yüklü miktardaki kaçak tütün ve ilaçla ilgili tutuklanan kamyon şoförü S.B., aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.


Araçta bulunan ve gümrüğe bildirilmeyen, 12 torba kaçak tütün, 30 kutu Al Fakher marka 1 kg’lık nargile tütünü, 300 adet Mhpharma Clenbuterol 40 mcg hapları, 280 adet Mhpharma Tren Acetate 100 mg vücut geliştirme ilaçlarının piyasa değerinin 619 bin 200 TL olduğu belirlendi.


Tutukluluk süresi dolan S.B., dün “İlaç ve Eczacılık Yasası’na Aykırı Hareket” ve “Gümrüğe Deklare Edilmemiş Mal Tasarrufu” suçlamasıyla mahkeme huzuruna çıkarıldı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ali Gencer, 7 Ocak 2022 tarihinde, saat 13.00 raddelerinde Lefkoşa’da Cürümleri Önleme Şubesi tarafından operasyon gerçekleştirildiğini belirterek, yapılan operasyonda Organize Sanayi Bölgesi’nde işletmeciliğini Ş.K. ile G.P.’nin yaptığı Fish World Trading isimli işyeri için KKTC’ye giriş yapan S.B.’nin kullanımında bulundurduğu RC 612 plakalı Daf marka buzluklu kamyonda gümrük memurları huzurunda yapılan aramada gümrüğe bildirilmemiş ürünlerin bulunduğunu kaydetti.


Gencer, araçta bulunan 12 torba kaçak tütün, 30 kutu Al Fakher marka 1 kg’lık nargile tütünü, İlaç ve Eczacılık Yasası’na aykırı olarak 300 adet Mhpharma Clenbuterol 40 mcg hapları, 280 adet Mhpharma Tren Acetate 100 mg vücut geliştirme ilaçları, henüz ne oldukları tespit edilemeyen 6 küçük tüp toz ve 1 büyük tüp sıvı maddenin gümrüğe bildirilmediğinin tespit edildiğini vurguladı.


Soruşturma kapsamında zanlı S.B. ile birlikte şirket direktörlerinin de tutuklandığını, ancak daha sonra direktörlerin suçla bağları bulunamadığı için serbest bırakıldıklarını anlatan Gencer, emarelerin analiz sonucunun beklendiğini ayrıca yeşil reçeteye tabi olan vücut geliştirme ilaçlarının değerinin 619 bin 200 TL olduğunun belirlendiğini kaydetti.


Zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını söyleyen Gencer, turist statüsündeki zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.


Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yargılanıncaya değin bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110