Kaçak yolculuk cezaevinde son buldu

banner37

TIR dorsesine gizlenerek Mersin Limanı’ndan Türkiye’ye girmeye çalışırken yakalandıktan sonra KKTC’ye geri gönderilen Pakistan uyruklu iki kafadar cezaevinin yolunu tuttu

banner87
Kaçak yolculuk cezaevinde son buldu
banner90
banner99

Ahmet VAMIK


Girne Turizm Limanı’nda 2 Temmuz’da bir TIR’ın dorsesine gizlenerek gemiye binen ve Mersin Limanı’nda muhaceret işlemi yaptırmaya çalışırken yakalanıp, aynı gün ilk gemiyle yeniden KKTC’ye gönderilen Imran Khan ile Ikram Ullah isimli Pakistan uyruklu iki zanlı, yargılanacakları güne kadar cezaevinde kalacak.

Yapılan soruşturmada ismini bilmedikleri bir kişi ve tanımadıkları bir TIR şoförünün yardımıyla TIR’a yerleştiklerini öne süren zanlıların yargılanmalarının ardından ülkeden ihraç edilmeleri bekleniyor.
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin’i tanık olarak dinletti.

Pakistan uyruklu zanlılar Imran Khan ile Ikram Ullah’ın “KKTC’den Kanunsuz Çıkış” suçundan methaldar olduklarını belirten polis memuru Mustafa Özmüezzin, zanlıların 2 Temmuz’da gece yarısı seferi olan bir gemiye yüklenen TIR’ın dorsesine gizlenerek Türkiye’ye gittiklerini ifade etti.
Özmüezzin, Mersin Limanı’nda görevli muhaceret polisine pasaportlarını vererek Türkiye’ye yasal olarak giriş yapmaya çalışan zanlıların, görevli polisin pasaportlarında vize olmadığını fark etmesi üzerine tutuklandığını ve ilk gemiyle ülkemize geri gönderildiklerini anımsattı.
Zanlılar aleyhine başlatılan soruşturmanın tamamlandığını kaydeden Özmüezin, ülkemizde yasal statüleri bulunmayan zanlıların tutuklu yargılanmalarını talep etti.
Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının ileride görülecek davalarında hazır bulunmasını sağlamak amacıyla 15 gün süreyle, hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 08:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108