banner6

Kaçakçılıkta kullanılan cep telefonlarını o satın almış

banner37

Kaçakçılıkta kullanılan yatı 6 aydır kirasında bulundurduğu belirlenen ve yurt dışına çıkarken yakalanan Aytaç Gökmen’in suçla bir bağı daha tespit edildi

Kaçakçılıkta kullanılan cep telefonlarını o satın almış
banner99

“MESAJLAŞMALARINI BULDUK”… Aytaç Gökmen’i dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkaran polis, zanlının kaçakçılıkta kullanılan yatı 6 aydır kirasında bulundurduğu için tutukladıklarını hatırlattıktan sonra, yapılan soruşturmada, Gökmen’in diğer zanlılar Hüseyin Çetinbaş ve Adnan Aydost ile kaçakçılıkla ilgili cep telefonundan mesajlaşmalarının bulunduğunu, ayrıca olayda kullanılan cep telefonlarını da Aytaç Gökmen’in satın aldığının tespit edildiğini belirtti.

   Sahil Güvenlik, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ve Girne Polis Müdürlüğü’nün ortak operasyonuyla ortaya çıkarılan yatla kaçakçılık olayında kullanılan yatı 6 aydır kirasında bulundurduğu tespit edilen ve yurt dışına çıkmaya çalışırken yakalanan Aytaç Gökmen’in tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı.

   Gökmen’i dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkaran polis, yapılan soruşturmada, Gökmen’in diğer zanlılar Hüseyin Çetinbaş ve Adnan Aydost ile kaçakçılıkla ilgili cep telefonundan mesajlaşmalarının bulunduğunu, ayrıca olayda kullanılan cep telefonlarını da Aytaç Gökmen’in satın aldığının tespit edildiğini belirtti.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis çavuşu Ercan Atasay, 10 Ekim 2020 tarihinde saat 07.30 sıralarında Girne Turizm Limanı’ndan ayrılan Amerikan bandıralı yat içerisinde yasal olmayan mallar olduğuna dair bilgi aldıklarını söyledi. 

   Yatın Lapta bölgesinde deniz açıklarında tespit edildiğini belirten Atasay, Sahil Güvenlik, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ve Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yata operasyon düzenlendiğini ifade etti. 

   Yatın sahil güvenlik tarafından limana çekildiğini kaydeden Atasay, yatta kaptan Hüseyin Çetinbaş ile yolcu Adnan Aydost’un tespit edildiğini söyledi.

   Yatta yapılan aramada bir buçuk milyon TL değerinde 146 koli elektronik sigara tütünü, 13 adet cep telefonu, 19 adet içki bulduklarını söyleyen Atasay, kaptan Çetinbaş ve yolcu Aydost’un gözaltına alındığını ifade etti.

   Yatta narkotik detektör köpeği eşliğinde başka bir arama daha yapıldığını, yatın ön kısmında 13 karton tütün bulduklarını söyleyen Atasay, bulunan emarelerin yatağın altına ve yatın bazı kısımlarına yapılan gizli bölmelere saklandığını açıkladı.

   Polis çavuşu, mesele ile ilgili aranan şahıs olan ve söz konusu yatı son 6 aydır kirasında bulunduran Aytaç Gökmen’in ise ülkeden çıkış yaparken Ercan Havaalanı’nda tutuklandığını söyledi.

   Atasay, yapılan soruşturmada Gökmen’in yata yüklenen mallarla ile ilgili kaptan ve yolcu ile mesajlaşmalarının olduğunu ifade etti.

   Ele geçirilen mallarla ilgili piyasa değeri araştırması yaptıklarını, satış fiyatının bir milyon 460 bin TL tutarında olduğuna dair tespit yaptıklarını kaydeden Atasay, ayrıca zanlı Gökmen’in söz konusu cep telefonlarını satın aldığına dair tespit yaptığını da açıkladı.

   Suçla bağlantılı 3 kişinin daha arandığını vurgulayan Atasay, ayrıca birçok firma ile görüşüleceğini, güvenlik kamerası görüntülerinin de incelemesinin sürdüğünü belirttikten sonra, soruşturmanın devam ettiğini, zanlıların cep telefonlarının DATA incelemesinin sürdüğünü ifade etti.

banner134

   Soruşturmanın genişleyerek devam ettiğini kaydeden Atasay, zanlının 6 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

   Tutukluluk talebine itiraz edilmesi üzerine saatler süren duruşma yapıldı. Zanlının avukatları, 6 günlük sürenin gereksiz olduğunu öne sürerek, teminat talep etti.

   Huzurundaki olgu, şahadet ve beyanları değerlendiren mahkeme, zanlının tutukluluk süresinin 6 gün daha uzatılmasını uygun buldu. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88