Kaçaklar cezaevine gitti, öğrenci teminatla serbest kaldı

banner37

Gazimağusa’da kaldıkları evde, saksıda 67 santim uzunluğunda bir kök Hintkeneviri bitkisi yetiştiren ve üçünün ülkede kaçak olduğu belirlenen 4 zanlı hakkındaki soruşturma tamamlandı

banner87
Kaçaklar cezaevine gitti, öğrenci teminatla serbest kaldı
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da kaldıkları apartman dairesinin balkonunda saksı içerisinde 67 santim uzunluğunda 1 kök Hintkeneviri bitkisi yetiştiren 4 zanlıyla ilgili soruşturma tamamlandı. Soruşturma esnasında ülkede kaçak kaldıkları belirlenen M. A. K. F. (E-24), H. M. E. M. (E-22) ve M. A.A. G. (E-23) hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderilirken, üniversite öğrencisi olan T. A. A. M. (E-22) ise 7 bin TL nakdi teminat karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kaldı.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Hasan Selvili yeminli şahadet vererek talebini aktardı.

   Hasan Selvili, 12 Haziran 2020’de, Gazimağusa’da Kali Land bölgesindeki bir apartmanda, 4 zanlı huzurunda yaptıkları aramada, evin mutfak balkonunda, kahverengi saksı içerisinde hazır toprağa ekili 67 santim boyunda Hintkeneviri türü bitkiyi bulup emare zapt ettiğini anımsattı.

   Selvili, ayrıca, bitkiyi sulamakta ve saklamakta kullanıldığına inanılan, kapağında delikler olan bet su şişesi ile balkon koruluklarını 2 köşeden kapatan ve 4 kenarı iplerle bağlı 2 plaj avlusunu bulup emare zapt ettiğini belirtti.

Zanlıları suçüstü hali gereği tutukladığını kaydeden tanık polis, Eylül 2019’dan beridir ülkede izinsiz ikamet eden M. A. K. F., H. M. E. M. ve M. A. A. G.’yi cezaevine, ülkede öğrenci olan T. A. A. M.’nin ise mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlamasını istedi.

   Kıdemli yargıç talebi uygun buldu ve 3 zanlıyı 2 ay süresince cezaevine gönderirken, öğrenci zanlıyı ise diğer şartların yanında 7 bin TL nakdi teminat karşılığında yargılanıncaya kadar serbest bıraktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75