banner6

Kaçaklardan birinin pasaportu kayıp

banner37

Polis denetimleri sırasında Lefkoşa’da ülkemizde ikamet izinsiz kalan bir kişi daha tutuklanırken; Girne ve Güzelyurt’ta daha önce aynı suçtan tutuklanan 3 kişi hakkında da ek tutukluluk temin edildi

Kaçaklardan birinin  pasaportu kayıp
banner150

banner150

banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ-Güren TİLKİ-Meyil AVCAN

   Polisin, ülkemizde kaçak yaşama dair denetimleri sürüyor. Bu kapsamda Lefkoşa’da yapılan denetimlerde ülkede ikamet izinsiz kalan bir kişi daha tespit edildi.

   Zanlı hakkında 3 günlük tutukluluk emri temin edildi.

   Girne ve Güzelyurt’ta ise daha önce aynı suçtan tutuklanan 3 kişi yeniden mahkemeye çıkarılarak, tutukluluk süreleri uzatıldı.

   Polis, Girne’de tutuklu bulunan Ukrayna uyruklu zanlı İurıı Rosputni’nin pasaportu kayıp olduğundan ihraç işlemlerinin yapılamadığını, ülkemizde kaçak olan eşinin ise iki küçük çocuğu olması nedeniyle tutuklanmadığını belirtti.

Ülkede ne maksatla bulunduğu araştırılacak

   Lefkoşa’da, 1 kişinin daha ülkede kaçak yaşadığı tespit edildi. “KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunmak” suçundan tutuklanan zanlı Mohammed Shahid Ullah, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhinde üç günlük tutukluluk emri temin edildi.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü davada, İddia Makamı adına Savcı Volkan Kayabaş, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hüseyin Ergüleç’i tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, zanlı Mohammed Shahid Ullah’ın Lefkoşa’da gerçekleştirilen rutin kontroller sırasında tespit edildiğini söyledi. Ergüleç, zanlının ülkede ne maksatla bulunduğunun araştırılabilmesi için süreye ihtiyaç duyduklarını belirterek, bir gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

Pasaportu kayıp, ihraç işlemleri tamamlanmadı

   Girne’de ülkede izinsiz ikamet ettiği için tutuklanan 59 yaşındaki Ukrayna uyruklu İurıı Rosputni, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru İbrahim Varol, tanık olarak dinlendi.

   Varol, salı günü yapılan kontrollerde, Lapta’da sakin İurıı Rosputni ve eşi Inna Rosputni’nin 16 Ekim 2015 yılından itibaren ülkede ikamet izinsiz olarak kaldıklarının tespit edildiğini belirtti.

   Zanlı Inna Rosputni’nin iki küçük çocuğu olması nedeniyle tutuklanmadığını, zanlı İurıı Rosputni’nin ise suçüstü hali gereği tutuklandığını kaydeden Varol, zanlının pasaportunun kayıp olması nedeniyle, ihraç işlemlerinin henüz tamamlanmadığını ifade etti.

   Mahkeme, zanlının pasaportunun kayıp olması ve dolayısıyla ihraç işlemlerinin henüz tamamlanmadığını belirterek zanlının 7 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güzelyurt’taki kaçaklar 5 gün daha tutuklu

   Güzelyurt’ta yapılan denetimlerde ülkemizde bir yıldan fazladır kaçak yaşadığı tespit edilen Pakistan uyruklu

zanlılar Oaisar Mahmood (34) ile İmran Ali (27), dün ek tutukluluk talebiyle yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

   Güzelyurt Kaza Mahkemesi Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşülen dünkü davada, Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ali Karanfiloğlu, olayla ilgili bulguları aktardı. Karanfiloğlu, zanlı Oaisar Mahmood’un 382 gündür, zanlı İmran Ali’nin ise 402 gündür “KKTC’de ikamet izinsiz” bulunduğunu ifade etti. Zanlıların Önder Zaim Kömür İşletmeleri’nde çalıştığını da tespit edildiğini kaydeden Karanfiloğlu, ihraç işlemlerinin tamamlanabilmesi için süreye ihtiyaç duyduklarını belirtti.

   Yargıç Mine Gündüz Serden ise zanlıların 5 gün daha tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104