Kaçırılan, ‘kaçak’ çıktı

banner37

Pakistan uyruklu 4 kişi tarafından alacak-verecek meselesi yüzünden kaçırılıp bir evde 3 gün alıkonularak dövüldüğü iddia edilen Kashif Mahmood, kaçak olduğu gerekçesiyle tutuklandı

banner87
Kaçırılan, ‘kaçak’ çıktı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Haspolat’ta 2 bin 500 Euro alacak - verecek yüzünden Pakistan uyruklu 4 kişi tarafından kaçırılan ve üç gün bir evde alıkonulup, dövülen Kashif Mahmood, adada yasal statüsü olmadığı gerekçesiyle tutuklandı.    

Kashif Mahmood, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi. Mahmood’u kaçırdığı ileri sürülen

iki kişinin tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı. Polis Pakistan uyruklu iki kişiyi, emareleri ve bir arabayı aradığına dikkat çekti.

“Soygun”, “Sirkat”, “Zorla insan kaçırma”, “Şiddet tehdidi” ve “Darp” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar

Usman Ali ve Hassan Raja dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Mehmet Bayır’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Bayır, 30.12.2019 tarihinde Haspolat’ta sakin Usman Ali, Lefkoşa’da sakin Hassan Raja, Gazimağusa’da sakin soyadı henüz tespit edilemeyen Usman (Pakistan) ve Girne’de sakin henüz soyadı tespit edilemeyen İrfan (Pakistan) isimli şahısların Kashif Мahmood’u zorla kaçırıp, Usman Ali’nin Haspolat’ta bulunan ikametgahına götürdükten sonra, adı edilenin ellerini ve gözlerini bağladıktan sonra yüzüne tokat ve yumruk vurup boğazını sıktıklarına dikkat çekti.

   Polis memuru Bayır, zanlıların müştekiyi ciddi şekilde darp ettikten sonra tasarrufunda bulunan Samsung 6 Age marka cep telefonunu, 50 TL parayı ve Pakistan pasaportunu aldıktan sonra adı edileni henüz plakası ve markası tespit edilemeyen İrfan isimli şahsa ait bir araç ile Hassan Raja’nın kalmakta olduğu Lefkoşa’daki eve götürerek 1 Ocak tarihine kadar alıkoyduklarına vurgu yaptı.

   Olayın polise 1 Ocak’ta intikal ettiğini belirten Bayır, zanlılar Usman Ali ve Hassan Raja’nın tutuklandığını, ancak soy isimleri henüz tespit edilemeyen Usman ve İrfan ile İrfan’a ait olan plakası henüz tespit edilemeyen araç ile emarelerin arandığına dikkat çekti.

   Bayır, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 7 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Polis memuru Mehmet Bayır, zanlı Kashif Мahmood’un 21 Mart 2018 tarihinde öğrenci izni ile KKTC’ye giriş yaptığını ancak Haziran 2018 tarihinden itibaren okula kayıt yaptırmayıp, yasadışı olarak ikamet ettiğini mahkemeye aktardı.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Bayır, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 7 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

   Sağer, zanlı Kashif Мahmood’un ise bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108