banner6

Kadın öğrencilerin kâbusu oldu

banner37

Kadın öğrencilerin kâbusu oldu
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da 2018 yılında faaliyet gösteren iki üniversiteye ait öğrenci otobüslerinde birçok kadın öğrencinin yanı sıra 12 yaşında bir çocuğa cinsel saldırıda bulunup yargılanan Ahmet Bilgili’nin bu suçu geçen süre zarfında seri olarak işlemeye devam ettiğinin ortaya çıkması infiale neden oldu.

   Üniversite otobüsünde cinsel tacize uğrayan genç bir kadının, Ahmet Bilgili’yi gazetede aleyhinde çıkan benzer bir haberi görüp, polise şikayet etmesiyle zanlının seri olarak suç işlemeye devam ettiği ortaya çıktı.

   Taciz mağduru kadının yaşadığı tacizi üniversitenin “itiraflar” isimli bloğuna yazması ve zanlının isim ve resmini paylaşmasıyla birçok kadın zanlı Ahmet Bilgili tarafından taciz ve takip edildiğine yönelik benzer paylaşımlar yaptı.

   Ahmet Bilgili’yi dün mahkemeye çıkaran polis, zanlının taciz ettiği ileri sürülen mağdurlara ulaşılacağını belirterek aleyhine 1 gün tutukluluk emri aldı.

Kadın öğrencilerin yazdıkları tüyler ürpertti

   Zanlı Ahmet Bilgili tarafından takip ve taciz edildiğini ileri süren bir kadın öğrenci, itiraf bloğuna, “O çocuk yolda yürürken, muhabbet etmeye çalışan tacizcinin teki. Üstelik ‘Yok’ deyince de bakışları rahatsız edici. Aynı mevkide oturuyoruz sanırım ve gece karşılaşınca asla güvende hissetmiyorum. Eve nasıl gittiğimi bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

   Bir başka itirafçı ise, “Bir kızı gözümün önünde taciz etti. Küçük Kaymaklı’da evime dönerken beni takip edip, arkamdan bağırdı ve bilgilerimi almaya çalıştı” paylaşımında bulundu.

Taciz suçunu seri halde işlediği belirlendi

   “Cinsel saldırı” suçlamasıyla tutuklanan 27 yaşındaki Ahmet Bilgili dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık’ın tanığı olarak yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Ali Gencer, 2022’nin Mart ayı içerisinde Lefkoşa’da sakin Ahmet Bilgili’nin bir üniversiteye ait otobüs içerisinde seyahat etmekte olan Lefkoşa’da sakin bir kadın öğrencinin kalçalarına erkeklik organını sürtmek ve elini omzuna atmak suretiyle cinsel saldırıda bulunduğunu mahkemeye aktardı.

   Olayın polise 13.04.2022 tarihinde bildirildiğini söyleyen Gencer, zanlının tutuklandığını kaydetti.

   Gencer, meseleyle ilgili başlatılan soruşturmada şikayetçinin zanlıyı internet haberlerinde çıkan eski bir haberden görüp tanıdığı ve polise geldiğinin tespit edildiğini anlattı.

   Meselenin yeni başladığını, alınması gereken ifadeler ve tespit edilmesi gereken tanıklar olduğuna vurgu yapan Gencer, ayrıca konu haberde yapılan incelemede zanlı tarafından tacize uğradığını beyan eden şahısların da tespiti için girişim başlatıldığını mahkemeye aktardı.

   Gencer, soruşturmanın çok yönlü devam edeceğini belirtip, zanlının bir gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110