banner6

Kadına şiddete iki yıl hapis cezası 

banner37

Gönyeli’de 2019 yılı içinde kız arkadaşı M.K’yi 4-5 kez yumruklayarak, sehpa üzerine savurup kulak zarının delinmesine neden olan Eren Gürkan, suçlu bulundu 

Kadına şiddete iki yıl hapis cezası 
banner90
banner99

ÖZEL HABER - Emine UYSAL ÇALUDA

   Gönyeli’de 2019 yılı içinde kız arkadaşı M.K’yi 4-5 kez yumruklayarak, sehpa üzerine savurup kulak zarının delinmesine neden olan Eren Gürkan, iki yıl hapis cezası aldı. 
    Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Vedia Berkut Barkın ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, dün davayı karara bağladı. 
   Karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ahmet Özlemler, savcı İbrahim Ruso hazır bulundu. 
   Kararı okuyan Yargıç Barkın, sanığı, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.
   Kıdemli Yargıç Vedia Berkut Barkın, vahim zarar suçunun 7 yıla kadar hapis cezaıs öngören, ciddi ve vahim bir suç olduğuna vurgu yaptı.
   Barkın, Kişi Dokunulmazlığı, Hayat ve Vücut Bütünlüğü’nün KKTC Anayasası tarafından düzenlenip, garanti altına alınan temel hak ve özgürlükler kapsamında olduğuna dikkat çekti. 
   Barkın, “Kadınlara yönelik bu tür suçlarda ciddi bir artış olduğunu üzülerek gözlemlemekte olup, bu tür suçların mahkemeler tarafından hiçrbir şekilde hoşgörü ile karşılanamayacağını da vurgulamak isteriz” ifadelerine yer verdi.  
   Barkın, sanığın o dönemde kız arkadaşı olan müştekiye birden fazla kez yumruk vurmasını ve onu sehpaya savurmasının suçun vahametini ortaya koyduğuna vurgu yaptı.
   Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Barkın, oybirliği ile iki yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104