Kadına şiddetin önüne geçilemiyor

banner37

Kıskançlık nedeniyle kavga ettiği nişanlısının boğazını sıkıp, kafasını defalarca muhtelif yerlere vurarak öldürmekle tehdit eden Ahmet Selçuklu isimli kişi önce tutuklandı, ardından teminatla serbest bırakıldı

Kadına şiddetin önüne geçilemiyor
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da sakin Ahmet Selçuklu, kıskançlık nedeniyle kavga ettiği nişanlısının boğazını sıkıp, kafasına defalarca vurduktan sonra öldürmekle tehdit ettiği ve eşyalarına zarar verdiği gerekçesiyle tutuklandı.

   “Şiddet tehdidi”, “Kasti hasar” ve “Ciddi darp” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Ahmet Selçuklu, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Kamuran Kale’yi dinletti.

   Meseleyle ilgili olarak mahkemede yeminli şahadet veren Kale, zanlının 21 Mayıs’ta saat 21.30 raddelerinde Lefkoşa’da ikametgahı içerisinde aynı yerde sakin nişanlısı S.İ. ile kıskançlık nedeni ile aralarında çıkan sözlü tartışmada adı edilenin boğazını sıkıp, kafasının muhtelif yerlerine defalarca vurmak suretiyle ciddi şekilde darp edip, boğazını sıkarken adı edilene “Yalan söylersen seni öldürürüm” diyerek şiddet kullanma tehdidinde bulunduğuna dikkat çekti.

Polis memuru Kamuran Kale, zanlının, nişanlısına ait 100 TL değerindeki markası meçhul mavi renk sporcu çantası ve 70 TL değerindeki markası meçhul omuz çantasını kasten ve kanunsuzca parçalamak suretiyle hasara uğrattığına vurgu yaptı.

Kale, müştekinin aynı gün doktor kontrolünden geçirilerek doktor raporu temin edildiğini, zanlının ise aynı gün temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını mahkemeye aktardı.

Zanlının KKTC vatandaşı olduğunu söyleyen Kale, davaları görüşülünceye değin uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, iki kefilin 40 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108

erotik shoperotic shop