banner6

Kadını 100 TL için öldürmüş

banner37

Vietnamlı Dam Thi Hop’un katil zanlısı olarak tutuklanan baba, oğul ve babaannenin tutukluluk süresi dün 7 gün daha uzatılırken, 45 yaşındaki zanlı S.S.’nin itiraf içerikli gönüllü ifadesinde belirttiği cinayet gerekçesi ‘yok artık’ dedirtti

Kadını 100 TL için öldürmüş
banner8

HER HAFTA HELVA DAĞITMIŞ… 45 yaşındaki baba S.S., 17 yaşındaki oğul S.S. ve 67 yaşındaki babaanne S.S.’yi ek tutukluluk için mahkemeye çıkaran polis, zanlı 1 olan baba S.S.’nin cinayeti işlediğine dair ifade verdiğini belirtirken, KIBRIS’ın güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre, zanlı S.S., ifadesinde, para karşılığı sevişmek için anlaşıp evine götürdüğü kadınla aralarında 100 TL için tartışma çıktığını, tartışma sonucu da kadını öldürdüğünü söyledi. Öte yandan, duruşma salonu çıkışında etrafta bulunanların “Dört yıldır cinayeti nasıl sakladınız?” sorusu üzerine 67 yaşındaki zanlının “Her hafta helva yapıp dağıttım” dediği duyuldu.

Emine UYSAL ÇALUDA


2017 yılında kayıp olduğu bildirilen, bir buçuk yıl sonra Ercan Havalimanı’nın yakınında halı ve battaniyeye sarılı, 33 kez bıçaklanmış ve çürümüş halde cesedi bulunan Vietnamlı Dam Thi Hop’un öldürülmesiyle ilgili tüm detaylar aydınlanıyor.


Dam Thi Hop cinayetiyle ilgili tutuklanan 45 yaşındaki baba S.S., 17 yaşındaki oğul S.S. ve 67 yaşındaki babaanne S.S.’den oluşan cinayet zanlısı aile üyeleri dün yeniden mahkemeye çıkarıldı ve tutukluluk süreleri 7 gün uzatıldı.


Polise gönüllü ifade vererek, suçunu kabul eden 45 yaşındaki zanlı S.S.’nin, ifadesinde, para karşılığında cinsel ilişkiye girmek için anlaşarak eve gittiklerini ancak aralarında 100 TL konusunda tartışma çıktığını ve bu tartışma neticesinde de Vietnamlı kadını bıçaklayarak öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

“Her hafta helva yapıp dağıttım”


Cinayet zanlısı aile üyelerinin en yaşlısı olan ve tekerlekli sandalyeyle mahkemeye getirilip götürülen 67 yaşındaki zanlı S.S.’nin dün mahkeme salonu çıkışında kendisine yöneltilen bir soruya verdiği cevap dikkat çekti.


Etraftakilerin, “Dört yıl boyunca cinayeti nasıl sakladınız, buna nasıl dayandınız?” şeklinde sorular yönelttiği S.S.’nin “Her hafta helva yapıp dağıttım” dediği duyuldu.

“Üç zanlı da itiraflarda bulundu”


“Taammüden adam öldürme” ve “Adam öldürme” suçlamalarıyla tutuklanan üç zanlı dün sabah ek tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine 7 gün tutukluluk emri alındı.


Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan Müfettiş Hüseyin Göymen’i dinletti. 


Mahkemede yeminli şahadet veren Göymen, 6 Ocak 2019 tarihinde Ercan-Gaziköy anayolu üzerinde ağaçlık alan içinde battaniye ve halıya sarılı bir ceset olduğunun bildirilmesi üzerine soruşturma başlatıldığını ve cesedin morga kaldırıldığını anımsattı.


Hüseyin Göymen, cesede 7 Ocak 2019 tarihinde Dr. İdris Deniz tarafından yapılan otopside vücudunun muhtelif yerlerinde 33 ayrı kesici delici alet yaralanması olduğunun belirlendiğini anımsatarak, cesedin 15.10.2017 tarihinde kayıp olduğu bildirilen Vietnam uyruklu Dam Thi Hop olduğunun tespit edildiğini belirtti.

“Cinayet itirafını biri kaydetti”

banner134


Müfettiş Hüseyin Göymen, 12 Ekim 2021 tarihinde alınan bir ihbarda zanlı S.S. ile oğlu S.S.’nin Küçük Kaymalı’daki ikametgahlarının avlusunda kavga ettikleri sırada oğlunun, babasına, “Sen ancak kadın öldürün. Seni ihbar edersem müebbet yersin. Kadını attığın yeri polise gösteririm” dediği; babasının ise oğluna “Seni de öldürürüm” şeklinde bağırdığı ve bu esnada babaanne zanlı S.S.’nin de yanlarında olduğuna dair bilgi verildiğine vurgu yaptı.


Söz konusu tartışma anının bölgede sakin bir kişi tarafından kayda alındığına dikkat çeken Göymen, görüntü ve ses kaydının emare alındığını ve soruşturma başlatıldığını mahkemeye aktardı.

“Oğul, babasının aleyhine ifade verdi”


Hüseyin Göymen, 17 yaşındaki zanlı S.S.’nin sorgusu esnasında, babası olan zanlı S.S.’nin Dam Thi Hop’u öldürdüğüne ve cesedi babaannesi ile üçü birlikte, bulunduğu yere attıklarına dair itiraf içerikli ifade verdiğine vurgu yaptı.


Göymen, diğer iki zanlının da ifade verdiğini ve ifadelerin teyit ile tekzibinin yapılması gerektiğine işaret etti.


Göymen, katil zanlısı S.S.’nin 13 Ekim’de bir gönüllü ifade daha verdiğini ve bazı iddialarda bulunduğunu mahkemeye aktardı.


Göymen, mahkemeden temin edilen arama emri ışığında zanlının ikametgahında yapılan aramada, Dam Thi Hop’u öldürmekte kullandığı ağız uzunluğu 10 cm toplam uzunluğu 20.5 olan bıçağı, cesedi evden arabaya taşıdıkları el arabasını ve zanlı S.S. adına kayıtlı olan Suzuki model arabayı emare olarak aldıklarını kaydetti.


Zanlıların ses analizlerinin yapılması gerektiğine, cep telefonu dökümlerinin temin edilip, incelenmesi gerektiğine, gönüllü ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılacağına ayrıca maktule ait eşyaların arandığına dikkat çekip, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 7 gün tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Mine Ozankaya, meselenin ciddiyetine vurgu yaparak, istenen 7 günlük ek tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104