"Kadını destekleyen bütçeleme yapmak gerekiyor"

banner37

"Kadını destekleyen bütçeleme yapmak gerekiyor"
banner90
banner8

CTP Milletvekili Sıla Usar, Başbakanın salonda olmamasının konuşma heveslerini kırdığını söyledi.

Engelliler, gençler, çocuklar, kadınlara yönelik yasaların onaylandığını ancak iç hukuk ve yürütme noktasında yetersiz kalındığını, bu konuların göz ardı edildiğini belirten Usar, çocukların ve evcil hayvanların kullanabileceği yeterli sayıda kamusal alan bulunmadığını, bundan en çok olumsuz etkilenenlerin kadınlar ve engelliler olduğunu söyledi.

CTP hükümeti döneminde hazırlanan park projesinden bahseden Usar, UBP-HP koalisyonu döneminde söz konusu projenin sürdürülmesi dileğinde bulundu.

banner134
Sanayi bölgesinin yağışlardan tedirginlik duyduğunu, endişe taşıdığını dile getiren Usar, su taşkınlarının önlenmesine yönelik dörtlü koalisyon döneminde bir proje hazırlandığını, bu projenin sürdürülüp sürdürülmeyeceğini sordu.

Kadınların sosyo ekonomik durumuna değinen Usar, kadınların emeğinin göz ardı edildiğini söyledi.

Kadını destekleyen, ayrımcılık ve şiddeti engellemeye yönelik sistemlerin kurulması gerektiğini dile getiren Usar, tüm kurumlarda buna yönelik birimler kurmak gerektiğini söyledi.

Usar, “Kadını destekleyen bütçeleme yapmak gerekiyor” dedi.

Uyuşturucu sorununa işaret eden Usar, “Kültür spor ve bilimi desteklemek lazım ki uyuşturucu ile mücadele edebilelim. Aynı zamanda da ülkede güvenliği sağlamamız gerekiyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75