banner6

Kadının parmağını kırdı, babasını da darp etti

banner37

Kadının parmağını kırdı, babasını da darp etti
banner150 banner151 banner143

Ayşe BULUT
 

   M.C. isimli 26 yaşındaki zanlı, İskele’deki bir işyerinin park yeri içerisinde aracını işletmenin giriş kapısının önüne park ettiği için kendisini uyaran işletme sahibi kadın ve babasını darp ettiği suçlamasıyla tutuklandı.

   İşletme sahibi Funda Pergamalı’nın sağ elini bükerek serçe parmağının kırılmasına neden olduğu, babası Mehmet Pergamalı’yı da darp ettiği suçlamasıyla dün mahkemeye çıkarılan M.C. aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   “Vahim zarar” suçlamasıyla tutuklanan zanlı M.C dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Mahkemede yeminli şahadet veren tahkikat memuru Mehmet Tunceli, zanlı M.C.’nin 10 Mayıs 2022 tarihinde saat 19.00’da İskele’de umumi bir yer olan Funda Garden isimli iş yerine ait araç park alanı içerisinde aracını konu iş yerinin giriş kapısı önüne park ettiği gerekçesi ile işyeri işletmecisi Funda Pergamalı ve babası Mehmet Pergamalı ile aralarında tartışma çıktığını anlattı.

   Tunceli, çıkan tartışma esnasında, zanlı M.C.’nin aracının kapısını kapatmak isteyen Funda Pergamalı’nın sağ elini bükmek suretiyle serçe parmağının kırılmasına neden olduğuna vurgu yaptı.

   Tunceli, zanlının ayrıca, Mehmet Pergamalı’ya yüksek sesle ithale-i lisanda bulunup, elleriyle sol eline vurmak suretiyle kolunda çizikler oluşmasına sebebiyet vererek, darp ettiğini anlattı.

   Tunceli, zanlının aynı gün derdest emri gereği tutuklandığını ancak kendisine yapılan dava tebliğinde suçlarını kabul etmediğini belirtti.

   Tunceli, zanlının KKTC vatandaşı olduğunu ve aleyhinde yapılan tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, davalarında hazır bulunmasını sağlamak maksadıyla mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
   Yargıç Nil Çeliker, zanlının davaları görüşülünceye değin yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, 3 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber bir kefilin 50 bin TL değerinde kefalet senedi imzalamasına ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunma koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110