banner6

'Kadınların görüntüleri yayınlanmadı'

banner37

Lefkoşa’da özel bir hastanede kantincilik yapan ve bir doktorun odasına yerleştirdiği gizli kamera ile bazı kadınları soyunurken kaydettiği iddia edilen V.T., teminatla serbest bırakıldı

'Kadınların görüntüleri yayınlanmadı'
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da özel bir hastanede kantincilik yapan ve hem hastanede görevli bir genel cerrahın odasına, hem de kantine gizli kamera yerleştirerek bazı kadınların görüntülerini kaydettiği suçlamasıyla tutuklanan V.T., teminatla serbest bırakıldı.

“Özel hayatın gizliliği” ve “Kişinin hürriyetine saldırıda bulunma” suçlarından tutuklanan zanlı V.T. dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Kemal Erdelhun’u tanık olarak dinletti.

“Soyunan kadınların görüntülerini kamerayla kaydetti”

Mahkemede yeminli şahadet veren Erdelhun, zanlı V.T.’nin Lekoşa’da özel bir hastanede kantinci olarak çalıştığını aktardı.

Erdelhun, zanlının daha önceden temin ettiği kamerayı hastanede görevli Genel Cerrah T.K.’nin odası içerisine gizlice yerleştirerek, oda içerisinde üniformasını giymekte olan N.A. (K-29) isimli kadının özel hayatını ihlal edip, çıplak görüntülerini kaydettiğinin tespit edildiğini söyledi.

Erdelhun, olayın bilgilerine gelmesi üzerine hemen soruşturma başlatıldığını ve söz konusu kamera cihazının emare alınarak incelenmek üzere PGM Data İnceleme Şubesi’ne gönderildiğini belirtti.

Polis memuru Erdelhun, Data İnceleme Şubesi’nde yapılan incelemede, N.A.’nın görüntülerinin yanısıra başka kadınların da görüntülerinin tespit edildiğini yineledi.

“Gönüllü ifade verdi”

Başlatılan soruşturmada zanlının 25 Eylül 2018 tarihinde özel hastanenin kantinine gizlice yerleştirdiği kamera görüntü cihazıyla meçhul şahısların görüntülerini kayda aldığının tespit edilidğini belirten Erdelhun, söz konusu kamreya el konularak emara olarak alındığını söyledi.

Polis memuru Kemal Erdelhun, zanlının gönüllü ifade verdiğini belirterek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, iki kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2018, 09:18
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104