banner6

Kadirov kardeşler teminatla serbest

banner37

Eşine mesaj attığı gerekçesiyle aynı iş yerinde çalıştıkları R. O.’yu ciddi şekilde darp eden Kadirov kardeşler teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Kadirov kardeşler teminatla serbest
banner151

Ahmet VAMIK

Eşine mesaj attığı gerekçesiyle aynı iş yerinde çalıştıkları R. O.’yu ciddi şekilde darp eden Kadirov kardeşler teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başvacılık adına Savcı Behrat Mavioğlu, Demirhan Karakolu’nda görevli polis memuru Mehmet Kanteper’i tanık olarak dinletti.

Zanlılar Atabay Kadirov ile Atahan Kadirov’un “ciddi darp” ve “vahim zarar” suçlamalarından methaldar olduklarını belirten polis memuru Mehmet Kanteper, 28 Ekim günü saat 22.30 sıralarında, Haspolat’ta sakin zanlı Atabay Kadirov’un, eşinin telefonuna mesaj gönderdiği gerekçesiyle müşteki R. O.’yu kardeşi Atahan Kadirov ile birlikte ciddi şekilde darp ettiğini belirtti. Zanlı Atabay Kadirov ile Atahan Kadirov’un el ve ayaklarıyla müşteki R. O.’nun muhtelif yerlerine vurarak burun kemiği ve elmacık kemiğinin kırılmasına sebep olduklarını kaydeden Kanteper, müştekinin hayati tehlikesi olmamasına rağmen tedavisinin halen devam ettiğini belirtti. Zanlılar aleyhine başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ifade eden Mehmet Kanteper, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlıların yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, en yakın polis karakoluna iki haftada bir kez ispat-ı vücut yapmalarına, KKTC vatandaşı ikişer kişinin lehlerinde 30’ar bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 09:49
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110