Kalacak yeri ve kefili yok

banner37

Alsancak’ta birlikte yaşadığı erkek arkadaşı Savaş Şanverdi’yi kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle bıçakla yaralayan Nadia Bel Hajjam hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi

Kalacak yeri  ve kefili yok

Ahmet KARAGÖZLÜ

Alsancak’ta, 27 Temmuz 2018 tarihinde kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle birlikte yaşadığı erkek arkadaşı Savaş Şanverdi’yi bıçakla yaralayan Nadia Bel Hajjam’la ilgili polis soruşturması tamamlandı.

“Bıçakla Yaralama” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Hajjam, dün teminat maksadıyla yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkeme, zanlının ülkede kalacak hiçbir yeri olmaması ve kendisine kefil olabilecek KKTC vatandaşı hiç kimsenin de bulunmaması üzerine ileride davaları görüşülünceye kadar 45 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

 

Karın bölgesine iki kez sapladı

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara, Lapta Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru İbrahim Irgat’ı tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren İbrahim Irgat, 27 Temmuz 2018 tarihinde saat 04.00 raddelerinde Alsancak’ta Kazım Özalp Caddesi’nde ikamet eden Savaş Şanverdi ve zanlı Hajjam arasında kıskançlık yüzünden çıkan tartışma yüzünden, zanlının mutfakta bulunan meyve bıçağını alıp erkek arkadaşının karın bölgesine iki kez sapladığını anımsattı.

Irgat, söz konusu olayın yaşanmasının ardından zanlının mahkemeden alınan derdest emri gereği tutuklandığını ve meseleyle ilgili yapılan aramada birçok emarenin toplandığını hatırlattı.

Zanlının ülkemizde turist statüsünde olduğunu ve kalacak hiçbir yerinin olmadığını belirten Irgat, meseleyle ilgili tahkikatın tamamlandığını ve zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Savcı Mustafa Atakara ise işlenen suçun ciddiyetine dikkat çekerek, zanlının içinde bulunduğu statüde yargılamadan kaçma ihtimali olabileceği için zanlının 2 ayı geçmemek üzere hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesini talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının ülkede kalacak hiçbir yeri olmaması ve kendisine kefil olabilecek KKTC vatandaşı hiç kimsenin de olmaması üzerine ileride davaları görüşülünceye kadar 45 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER