Kalamar hırsızları 6 ay hapis yatacak

banner37

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, 2018 yılının Temmuz ayında aşçı olarak çalıştığı restoranın mutfağından bin 65 TL değerinde kalamar ve karides sirkat eden Cumali Olgaç ile ona yardım eden Mehmet Şimşek’i yargıladı.

banner87
Kalamar hırsızları 6 ay hapis yatacak
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Müstahdem Tarafından Sirkat” suçlamasıyla yargılanan Cumali Olay ve Mehmet Şimşek aleyhinde verilen karar açıklandı.
Girne’de 2018 yılının Temmuz ayında aşçı olarak çalıştığı restoranın mutfağından bin 65 TL değerinde kalamar ve karides sirkat eden Cumali Olgaç ile ona yardım eden Mehmet Şimşek, yargılandıkları Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 6’şar ay hapis cezasına çarptırıldı.
Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi Hacı, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip Kır ve Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davanın karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener ve Kıdemli Savcı Egemen Metay hazır bulundu.
Sanıklar aleyhine verilen kararı açıklayan Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi Hacı, sanıkların müştekinin bin 65 TL’lik zararını tazmin ettiklerine dikkat çekti.

banner134
Sanık Cumali Olgaç’ın Girne’de Temmuz ayında, aşçı olarak çalıştığı restorandan arkadaşı Mehmet Şimşek’in yardımı ile 1 adet krema, 5 adet 10 kiloluk jumbo karides ve 4 adet 20 kiloluk kalamarı çaldıklarının kamera görüntülerinden tespit edildiğini anımsattı.
Sirkat suçunun müstahdem tarafından işlenmesinin olayın vahametini artırdığını vurgulayan Başkan Nüvit Gazi Hacı, işlenen suçun 7 yıla kadar hapislik cezası öngördüğünü ifade etti.
İşveren tarafından istihdam edilen müstahdemin güven sarsacak şekilde davranışta bulunmaması gerektiğini belirten Nüvit Gazi Hacı, söz konusu suçun mağduriyet yaratan ve güven sarsan bir suç olduğuna vurgu yaparak, cezasının da caydırıcı olması gerektiğini dile getirdi.
Sanıkların lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi Hacı, sanıklar Cumali Olgaç ile Mehmet Şimşek’in 6 ay hapis cezasına çarptırıldıklarını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75