Kaldırım için ‘fazla’ ağaçları kestiler

banner37

Dikmen’de yol kenarındaki servi ağaçlarının bir kısmı kesildi, bir kısmı da kesilmek üzere işaretlendi

banner87
Kaldırım için ‘fazla’ ağaçları kestiler
banner90
banner99

“DÖRT METRE KAREDE BİR AĞAÇ OLMALI”… Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, ağaçların kaldırım çalışması için kesildiğini belirterek, kesilecek ağaçları Orman Dairesi’nin işaretlediğini söyledi. Dört metre karede bir ağaç olması gerektiğini ve fazla ağaçların kesildiğini kaydeden Çelebi, kesim işleminde yasa dışı bir işlem olmuşsa gereken yasal işlemin yapılacağını ifade etti.

Doğan SAMER

Dikmen’de kaldırım çalışmaları nedeniyle onlarca servi ağacı kesildi, bir kısmı da kesilmek üzere işaretlendi.

Ağaçların yıllardır sokaklarına güzellik kattığını belirten Dikmenliler ise kaldırım çalışması adı altında servilerin kesilmesine tepki gösterdi.

Onlarca ağacın kesildiğini, bir o kadarının da kesilmeyi beklediğini kaydeden Dikmen sakinleri, ağaçların kesilmesinin önlenmesini istedi.

Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu ise çalışmanın Dikmen Belediyesine ait olduğunu söyledi.

KIBRIS’a konuşan Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi de, kaldırım çalışması nedeniyle dört metre karede sadece bir ağacın olması gerektiğini, aynı alanda bulunan fazla ağaçların kesilmesini uygun gördüklerini söyledi. Çelebi, sadece Orman Dairesi’nin işaretlediği ağaçların kesildiğini ifade etti.

Bahsi geçen çoklukta ağaç kesilmediğini belirterek konuyla ilgili gereken araştırmayı yapacağını söyleyen Çelebi, ağaç kesim işlemlerinde her hangi bir yasa dışı eylem olmuş ise gereken yasal işlemin yapılacağını dile getirdi.

Çelebi, aynı zamanda kendisinin ağaç kesen değil, eken bir insan olduğunu vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75