Kaldırım yapılınca park yeri sorun oldu

banner37

Gönyeli’de, araçlarını kaldırımlara park etmek zorunda kalan apartman sakinleri, belediyenin yaptığı kaldırım düzenlenmesi nedeniyle mağdur olmaktan şikayet ediyor

Kaldırım yapılınca  park yeri sorun oldu
banner99

Ahmet UÇAR

Gönyeli’de, Şafak Sokak’ta, Şakir Apartmanı’nın önündeki kaldırımlarda belediyenin yaptığı çevre düzenleme çalışmaları, burada yaşayan vatandaşların park sorununa yol açtı.

   Araçlarını park etmekte mağduriyet yaşadıklarını anlatan apartman sakinleri, burada yaşayanlara ait 9 – 10 aracın bulunduğunu ve yeterli park yerinin olmamasından dolayı, kişilerin kaldırımlara da araçlarını park ettiğini söyledi.

   Vatandaşlar, Gönyeli Belediyesi zabıtalarının son haftalarda kaldırımlara araçlarını park eden apartman sakinlerine uyarılarda bulunduğunu kaydetti.

   Apartman sakinleri, şöyle konuştu:

   “Biz, 3 yıldır aracımızı bu kaldırımlara park ediyoruz. Çünkü apartmanın oto parkına en fazla 5 araç park edebiliyor. Bu apartmanda 9-10 araç var.

banner134
   Son iki haftadır Gönyeli Belediyesi bu kaldırımı kazdı ve yeniden düzenledi. Bizim de artık buraya araçlarımızı park edemeyeceğimizi söylediler ama bize de park yeri göstermediler.

   Apartman dairesini satın alırken, bize, park yeri olduğunu da söylediler.

   Apartmanın birinci katında klinik bulunuyor. Hastalar geldiğinde araçlarını park edecek yer bulamıyor.

   Büyük bir mağduriyet yaşıyoruz”.

   Konuyla ilgili olarak ısrarla aradığımız Gönyeli Belediyesi yetkililere ulaşılmak ise mümkün olmadı.

   Bu arada Gönyeli Belediyesi’nin resmi internet sayfasından elde edilen bilgilere göre, söz konusu kaldırımlar, alt geçit çevre düzenleme projesi kapsamında düzenlendi.

   Projeye göre, Şafak Sokak – Denizkızı sokak bölgelerinde yapılan yağmur suyu drenaj, elektrik, telefon ve aydınlatma alt yapı çalışmalarının ardından, bisiklet yolu ve engelli uyumlu kaldırım çalışmaları da tamamlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75