banner6

Kaldırımlar ücretsiz otopark!

banner37

KIBRIS Gazetesi foto muhabiri, Başkent’te trafiğin yoğun olduğu Metropol, Surlariçi ve Dereboyu bölgesinde yeterli park yeri olmamasından dolayı yaşanan, park yasağı ihlallerini görüntüledi

Kaldırımlar ücretsiz otopark!
banner151 banner143

Mehmet KARA

Başkent Lefkoşa’nın Metropol, Surlariçi ve Dereboyu bölgesinde yeterli park yeri olmamasından dolayı sürücüler, çareyi kaldırımlara ya da çift sarı çizgi üzerine park etmekte buluyor. Park yasağı ihlalleri de gün geçtikçe artıyor.

Kaldırımların üzeri ücretsiz otoparka dönüşünce de, yürüyecek alan bulamayan yayalar da ister istemez hayatları pahasına yolun ortasından yürümek zorunda kalıyor.

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Zabıta ekipleri, mesai saatleri içinde ellerinde makbuzlarla bu bölgelere dağılarak önlem almaya çalışıyor.

Ekipler, kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uyguluyor. Ancak bazı araç sürücülerinin park yasağını ihlal etmelerinden dolayı ceza yemesi bile durumu değiştirmeye yetmiyor.

“Araçlar yol içerisine park edildi”

KIBRIS Gazetesi foto muhabirleri, vatandaşlardan gelen ihbarlar üzerine trafiğin yoğun olduğu Metropol, Surlariçi ve Dereboyu bölgesindeki park yasağı ihlallerini görüntüledi.

Surlariçi bölgesinde bazı sürücülerin araçlarını adeta yolun içerisine park ettiği gözlemlendi.

Aynı bölgede bazı araçların kaldırımları işgal etmesinden dolayı yürüyecek alan bulamayan yayalar da ister hayatları pahasına yoldan yürümek zorunda kaldı.

Trafiğinin yoğun olduğu Dereboyu bölgesinde ise durum farksız değildi. Bu bölgede de bazı sürücüler,  yeterli park yeri olmamasından dolayı araçlarını çift sarı çizgi üzerine ya da kaldırıma park etmiş.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2016, 10:58
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104