banner6

Kaleburnu halkı bayram yapıyor

banner37

Bölge halkının dört gözle beklediği 9 kilometrelik Sipahi-Kaleburnu arasındaki toprak yolun yapımına başland

Kaleburnu halkı bayram yapıyor
banner99

Ayşe BULUT

Bölge halkının yıllardır özlemini çektiği 9 kilometrelik Sipahi-Kaleburnu arasındaki toprak yolun yapımına geçtiğimiz aylarda başlandı.

banner134

Özellikle Kaleburnu halkının büyük bir sevinçle karşıladığı yapım çalışmalarının ilk etabı olan alt yapının 7 ayda tamamlanacağı, ardından da mekanik yapı ve asfaltlama için yeniden ihaleye çıkacağı açıklanmıştı.

Hastane, okul, elektrik faturası, banka işlemleri gibi acil işleri için Yenierenköy’e gitmesi gereken Kaleburnu halkı, Sipahi- Kaleburnu arasındaki 9 kilometrelik toprak yolu kullanamadığı için, 27 kilometre yol kat etmek zorunda kalıyor.

Yapımına yeni başlanan Sipahi-Kaleburnu arasındaki yol bitmemesine rağmen Kaleburnu halkı bu yolu şimdiden kullanmaya başladı. 3-4 ay sonra Sipahi -Kaleburnu yolunun birinci etabının tamamlanması bekleniyor.

Sipahi Muhtarı Göksal Hacıhasanoğlu, Sipahi- Kaleburnu yolunun ihalesini alan Akansu Kardeşler LTD’in çalışmalarını hızla ilerlettiğini belirtti.

Hacıhasanoğlu, bu günlerde havara serimine başlanacağını, yol kenarındaki taş duvarlar ve su kanallarının yapılacağını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Yolun birinci etabı 3-4 ayda tamamlanacak. Yol kenarında tarihi bir çeşmemiz vardı. Onu, yol yapılırken özenle koruduk. Ayrıca yol kenarlarında cepler bırakıldı. İhaleyi alan Akansu Kardeşler LTD sorumlusu Cemal Akansu’yu birkaç gün önce kaybettik. Yolu bitirmeden aramızdan ayrıldı. Celal abimiz çok yardımsever biriydi kendinden söz etmek istiyorum. Yol yapım süresince köyümüzde kaldı. Birçok kişiye yarımları oldu. Yol yapılırken de çevreye çok duyarlı davrandı. Kendisini asla unutmayacağız. Sipahi’yi Kaleburnu yoluna bağlayan caddenin adını Celal Akansu Caddesi koyacağız ve ismini Sipahi köyünde yaşatacağız”.

Akansu Kardeşler LTD sorumlu Mustafa Şahan da yolun son hızla devam ettiğini, ihalenin zamanında tamamlanacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2017, 11:01
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104