banner6

Kaleburnu halkı bu yolu bekliyor

banner37

Altyapısı hazırlanan ancak 2017 bütçesine kaynak konulmayan 9 kilometrelik Sipahi- Kaleburnu yolunun, bu yıl tamamlanması için şartların zorlanması isteniyor.

Kaleburnu halkı bu yolu bekliyor
banner8

AYŞE BULUT

Kaleburnu halkı, geçtiğimiz yıl altyapısı hazırlanan ancak 2017 bütçesine kaynak konulmadığı için yapımı bekletilen 9 kilometrelik Sipahi-Kaleburnu yolunun, bu yıl tamamlanmasını dört gözle bekliyor.

Yenierenköy’e gitmek için 27 kilometrelik yol kat etmesi gereken Kaleburnu halkı, yeni yolun yapılması halinde 9 kilometreye düşecek bu güzergahtan dolayı zamandan büyük oranda tasarruf etmiş olacak.

Kaleburnu halkı, çeşitli ihtiyaçlarını Yenierenkö’yde karşılıyor. Hastane, lise, elektrik kurumu, bankaya ödenecek telefon ve benzeri faturalar için Yenierenköy’e gitmek zorunda olan Kaleburnulular, bunun için de 27 kilometrelik yolu kat etmek durumunda.

Vatandaşlar, toprak olan 9 kilometrelik Sipahi- Kalebunu yolunu yıllardır kullanıyor ancak yağışlı havalarda bu yol balçık denizine dönüştüğü için hem güvenli olmuyor, hem de sürücülere zor anlar yaşatıyor.

Ancak Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nin katkılarıyla bir yıl önce bu yolun birinci etabına başlanmış ve birkaç ay önce de altyapısı yapılmıştı. Yol şimdi asfaltlanmayı bekliyor.

Sipahi Muhtarı Göksal Hacıhasanoğlu, Sipahi-Kaleburnu yolunun bu yıl tamamlanması için yetkililerle temasa geçerek ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

Hacıhasanoğlu, şunları kaydetti:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin katkılarıyla Sipahi – Kaleburnu yolunun alt yapısı birkaç ay önce bitirildi. Ancak ikinci etap olan mekanik ve asfaltlama için 2017 bütçesine kaynak konulmamış.

Kalebunu Muhtarı Mehmet Kulucan ve Dipkarpaz Meclis Üyesi Havva Memiş Balligari ile birlikte ilgili bakanla görüştük. Sayın Bakan bize 2017 projelerinde bu yolun olmadığını söyledi fakat bizim talebimiz üzerine maliyet keşfini yapıp, para blokesi için elçiliğe verileceğini iletti.

Biz de bölge halkı ve muhtarlar olarak talepte bulunup, bu yolun yapılması için elimizden geleni yapacağız. Çünkü bu yol yapılmazsa, bugüne kadarki tüm işçilik ve maliyet boşa gidecek; kışın yağacak yağmurlar yolu yok edecek”.

 

banner134

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2017, 10:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104