Kaleburnu halkı, yolun bitmesini bekliyor

banner37

Karpaz halkı, Kaleburnu-Sipahi anayolunun bir an önce tamamlanmasını istiyor.

Kaleburnu halkı, yolun bitmesini bekliyor
banner99

Ayşe BULUT

banner134

Kaleburnu-Sipahi anayolu aylardır tamamlanmayı bekliyor. Bu yılın bütçesinde yer bulmayan projenin tamamlanması için, gelecek yıl beklenecek.

Karpaz halkı ise, yolun bir an önce bitirilmesini istiyor. Bu nedenle yetkili tüm birimlere taleplerini iletti.

Köy muhtarları ve Dipkarpaz Belediyesi meclis üyesi, yolun tamamlanması için birçok kez girişim yaptı ancak hepsi de sonuçsuz kaldı.

Dipkarpaz Belediyesi Meclis Üyesi Havva Memiş Elkovan, Sipahi ve Kaleburnu muhtarıyla birlikte gerekli yerlere taleplerini ilettiklerinde, yolun en kısa zamanda tamamlanacağı sözünü aldıklarını ancak aradan çok uzun süre geçmiş olmasına rağmen girişim yapılmadığını söyledi.

Söz konusu yolun Kaleburnu için de büyük kazanç olacağına işaret eden Elkovan, yolun ilk etabının yapıldığını ancak çalışmalar tamamlanmadığı için kış aylarında etkili olacak yağışlı havanın, emekleri boşa çıkaracağı uyarısına bulundu.

Elkovan, henüz toprak olan yol içerisindeki küçük küçük taşların, araçlara zarar verdiğini ifade ederek söz konusu yolda sürekli kazaların olduğunu belirtti.

Hür eşeklerin de gece veya gündüz her an yol içerisine girdiğini söyleyen Elkovan, bu durumun da sürücüler için tehlike yarattığına dikkat çekti.

Muhtarlar da yolun biran önce yapılmasını istiyor

Sipahi Köy Muhtarı Göksal Hacıhasanoğlu da, Kaleburnu-Sipahi yolunun alt ve üst yapı ihalesiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü, 2018 bütçesinde değerlendirmeye alınacağını yetkililerden öğrendiklerini söyledi.

Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Dairesi Müdürü’yle görüştüklerini ve taleplerini ilettiklerini ifade eden Hacıhasanoğlu, gerekli kaynağın Türkiye Lefkoşa Büyükelçiliği tarafından sağlanacağını ancak bu yılın projelerinin içinde olmadığından yapımının gelecek yıla kaldığını öğrendiklerini belirtti.

Kaleburnu Köy Muhtarı Mehmet Kulucan da, “Verilen söz en erken zamanda tutulmalı. Eğer yol yapılmazsa, yağmurla birlikte alt yapı çalışmaları da çökecek. Şu anda birinci etap yapıldı. Ancak trafik açısından çok büyük tehlike arz ediyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2017, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75