Kalenin önündeki kayalıklarda bulundu

banner37

Girne Antik Liman’da önceki gün denize düşen ve dalgalar arasında kaybolan 25 yaşındaki Halil Karakız’ın cansız bedenine ulaşıldı

Kalenin önündeki kayalıklarda bulundu
banner90
banner99

KAYALIKLARA SIKIŞMIŞ… Olumsuz hava koşulları nedeniyle önceki gün ara verilen arama kurtarma çalışmalarına dün sabahın erken saatlerinde yeniden başlandı. Polis, Sahil Güvenlik, Sivil Savunma’nın havadan, karadan ve denizden sürdürdüğü aramalar öğleden sonra 14.30 sıralarında sonuç verdi ve Halil Karakız’ın cansız bedeni Girne Kalesi’nin önündeki kayalıkların arasına sıkışmış halde bulundu.

Emine UYSAL ÇALUDA

Girne Antik Liman’da önceki sabah denize düşen ve dalgalar arasında kaybolan 25 yaşındaki Halil Karakız’ın cansız bedenine dün öğleden sonra ulaşıldı. Karakız’ın cansız bedeni Girne Kalesi’nin önündeki kayalıkların arasına sıkışmış halde bulundu.

Polis, Sivil Savunma ve Sahil Güvenlik ekiplerinin, havadan, karadan ve denizden sürdürdüğü ve önceki gün olumsuz hava koşulları nedeniyle ara verdiği arama kurtarma çalışmaları, dün sabahın erken saatlerinde yeniden başladı.

Botlar ve dalgıçlarla deniz içerisinden, helikopter ve dronla da havadan, yaya personelinin karadan sürdürdüğü arama kurtarma çalışmaları saat 14.30 sıralarında sonuç verdi ve Karakız’ın cansız bedeni, Girne Kalesi’nin önündeki kayalıklara sıkışmış halde bulundu.

Kayalıklardan kurtarılan Karakız’ın cansız bedeni, olay yerinde yapılan ilk incelemenin ardından otopsi için morga kaldırıldı.

Bu arada, oğlunun önceki gün denize düşerek kaybolduğunu öğrenen baba da dün KKTC’ye geldi ve endişeli bir şekilde arama kurtarma çalışmalarını izledi.

Denize atlamış ve dalgalar arasında kaybolmuştu

Ülkemize 13 Kasım’da turist vizesiyle giriş yapan ve 5 Aralık’ta 08.30’da Girne Antik Liman’da mendirek üzerinde arkadaşıyla birlikte denizi izleyen Halil Karakız, denize atlamış ve dalgalar arasında kaybolmuştu.

Kahramanmaraşlı iki arkadaş olan 25 yaşındaki Halil Karakız ve 21 yaşındaki Arif Göçek’in, önceki gün sabah Girne Antik Liman’a gittiği ve kayaların üzerine çıkıp, bir süre sohbet ettikten sonra olayın gerçekleştiği öğrenilmişti.

“Kendine iyi bak. Sen benim en iyi arkadaşımsın”

Halil Karakız’ın Arif Göçek’e ailevi sorunlarını anlattığı, ardından da “Kendine iyi bak. Sen benim en iyi arkadaşımsın” deyip, kayalara doğru yürüyerek kendini boşluğa bıraktığı ve dalgalara kapılarak kaybolduğu bilgisine ulaşılmıştı.

Arif Göçek’in olayı polise bildirdiği ve yüzme bilmediği için olaya müdahale edemediğini beyan ettiği öğrenilmişti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75