Kamera kayıtları yakalattı

banner37

Gazimağusa’ya bağlı Korkuteli köyündeki bir evin damından bakır su ısıtma kazanını sirkat ettikleri gerekçesiyle tutuklanan K.M ve Y.E., ilerde yargılanmak üzere 2’şer bin TL nakdi teminata bağlandı

Kamera kayıtları yakalattı
banner8

Sedef BOŞNAK
Gazimağusa’ya bağlı Korkuteli köyündeki bir evin damından bakır su ısıtma kazanı sirkat ettiği iddiasıyla tutuklanan K.M ve Y.E. aleyhine yürütülen soruşturma tamamlandı.
Konu evdeki güvenlik kamera kayıtları sonucu tespit edilen her iki zanlı, “Sirkat” ve “Mülke tecavüz” suçlarından, ileride yargılanmak üzere 2’şer bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bırakıldı.
Polis, K.M.’yi, tutuklu bulunduğu Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nden, Y.E.’yi de bölgede tespit ederek, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler huzuruna çıkarttı.
Dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakol’unda görev yapan polis memuru Salih Fidan Ersan’ı yeminli şahadete çağırdı.
Tanık polis Salih Fidan Ersan, zanlıların, 20 Mayıs 2021’de, Korkuteli’nde bir evin damından bin 500 TL değerinde bakır su ısıtma kazanı sirkat ettiklerini söyledi.

banner134
Salih Fidan Ersan, zanlıların, konu evin incelenen güvenlik kamerası sonrası tespit edildiğine dikkat çekti.
Meseleyle ilgili tahkikatını tamamladığını kaydeden tanık polis, mahkemeden, her iki zanlıyı, uygun bir teminata bağlamasını istedi.
Tanık polis ayrıca, K.M’nin KKTC vatandaşı, Y.E.’nin ise TC vatandaşı olup KKTC vatandaşı olan eşiyle birlikte ikamet ettiğini anlattı.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç Çiğdem Güzeler, her iki zanlıyı da davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çakmaktan men edip, bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.
Çiğdem Güzeler, her iki zanlıyı 2’şer bin TL nakdi teminata bağladı.
Güzeler, ayrıca, haftada bir en yakın polis karakoluna isbatı vücut etmesini istediği her iki zanlı lehine ayrıca, KKTC vatandaşı 1’er kefilin 40’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75