Kamera, tehlikeyi ortadan kaldırmadı!

banner37

Geçmişte büyük acıların yaşandığı Gazimağusa-Lefkoşa eski anayolu üzerindeki “Berkel” kavşağı, yeterli düzenleme yapılmadığından sürücüler için hâlâ tehlike oluşturuyor

banner87
Kamera, tehlikeyi ortadan kaldırmadı!
banner90
banner8

Ahmet İLKTAÇ
Gazimağusa-Lefkoşa eski anayolu üzerindeki “Berkel” kavşağı, sürücüler için hâlâ tehlike oluşturuyor.
Kavşağın bulunduğu bölgede kalan vatandaşlar, kavşağa bir süre önce sabit hız tespit kamerası yerleştirildiğini, ancak alınan bu önlemin tehlikeyi ortadan kaldırmadığını bildirdiler.
Vatandaşlar, kavşakta, gündüz olduğu kadar havanın kararmasıyla, aydınlatma bulunmamasından dolayı büyük tehlike yaşadıklarını belirttiler.
Vatandaşlar, geçmişte meydana gelen trafik kazalarında ölümler ve yaralanmaların olduğu kavşakla ilgili bir an önce tedbir alınmasını talep ettiler.
 

Kavşak tehlike yaratıyor
Mahalleli adına gazetemiz KIBRIS’a açıklama yapan Mustafa Ener, kendisinin, Halken Sitesi Yenikent Evleri’nde kaldığını söyledi.

Mustafa Ener, yaklaşık 300 kişinin yaşadığı Derin Evler Sitesi ve Yenikent Sitesi’ne tek ulaşım yeri olan Gazimağusa-Lefkoşa eski anayolu “Berkel” kavşağının büyük tehlike yarattığını kaydetti.
Kavşak üzerinde, geçtiğimiz yıllarda meydana gelen bir trafik kazasında, 2.5 yaşındaki Doğa Çiçek’in hayatını kaybettiğini anlatan Ener, kavşak yakınlarında daha önce de başka bir ölümlü trafik kazasının yaşandığını anımsattı.
Ener, kavşak üzerinde geçtiğimiz yıllarda eylem yaptıklarını hatırlatarak, kavşağa son olarak geçtiğimiz aylarda sabit hız tespit kamerası yerleştirildiğini dile getirdi.
Sadece bu önlemin, kavşağın oldukça tehlike olduğunu değiştirmediğini ifade eden Ener, kavşağın hâlâ çok tehlikeli olduğunu, sürekli yaralanmalı ve maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldiğinden yakındı.
Mustafa Ener, kavşağın hiç aydınlatması olmaması nedeniyle havanın kararmasıyla kavşağın zifiri karanlığına büründüğünü söyledi.
Bölgenin genişlemeye devam ettiğini, bir site ve bir okul inşaatı başladığını anlatan Ener, önlem alınmadığı takdirde bölgenin kalabalıklaştıkça trafik kazalarının da artacağını belirtti.
Mustafa Ener, sitelerine dönen kavşaklarına bir an önce düzenleme yapılmasını talep ettiklerini kaydetti. Kavşağın esas düzenlemesinin yapılıncaya kadar en azından hava karardıktan sonra küçük bir aydınlatma olması için girişim başlattıklarını ifade eden Ener, bunun için siteleri yapan şirketlerin kendilerine 2 adet aydınlatma direği vermeye hazır olduğunu, gerekli bağlantının yapılması için de Elektrik Kurumu’na talepte bulunduklarını kaydetti.
Mustafa Ener, elektrik kurumun kendilerini iyi karşıladığını, ancak bu işin de masraflarının birileri tarafından karşılanması gerektiğini aktardı.
Kavşağın düzenlenmesi ve özellikle geceleri büyük tehlike yaşamamaları için bölgede yaşayan insanlardan imza topladıklarına da değinen Ener, topladıkları imzaların bir kopyasını Kaymakamlığa, bir kopyayı da Karayolları Dairesi’ne verdiklerini açıkladı.
Mustafa Ener, “Biz, kavşağı sürekli kullandığımız ve tehlikenin nerelerden gelebileceğini bildiğimiz halde tedirgin oluyoruz. Kavşağın halini bilmeyen misafirlerimiz büyük zorluk yaşıyorlar. Her geldiklerinde tehlike atlatıyorlar. Bu kavşakta yaşanan ölümler herkesin canını yaktı. Yetkililer 5 yıl oldu daha gerçekçi bir önlem alamadılar. Yolda 2 ölümlü kaza oldu. Yaralanmalar oldu. Neyi bekliyorlar? Daha fazla insanın ölmesini mi ?” diye sordu.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2018, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75