Kamerunlu genç, Fransız olamadı

banner37

Başkasına ait Fransız pasaportu ile Lokmacı Sınır Kapısı’ndan Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan Sonkoue Falon Yota, tutuklandı

banner87
Kamerunlu genç, Fransız olamadı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da başkasına ait Fransız pasaportu ile Lokmacı Sınır Kapısından Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan Kamerunlu Sonkoue Falon Yota, tutuklandı.

   “Başkasının Kimliğine Bürünme” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Yota, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı adında Savcı Fuat Emirtaneoğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Gültekin Sancar’ı tanık olarak dinletti.

   Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Sancar, zanlı Sonkoue Falon Yota’nın 30 Temmuz’da saat 15.00’te tasarrufunda bulundurduğu başkasına ait Fransa pasaportunu Lokmacı Kara Giriş Kapısı’nda muhaceret görevlisine verip, başkasının kimliğine bürünerek Güney Kıbrıs’a geçmek isterken suçüstü yakalandığını anlattı.

   Polis memuru Gültekin Sancar, zanlının gönüllü ifade vererek suçunu itiraf edip, kendisine ait Kamerun pasaportunu polise teslim ettiğini belirtti.

   Sancar, mesele ile ilgili olarak başlatılan tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlamasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin bir ayı geçmeyen süreyle hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108