Kamerunlu genç kırık şişeyle katledildi

banner37

Güney Kıbrıs’ta önceki gün cinayete kurban giden Kamerun uyruklu Mbah Franklin Mbah’ın ölümüyle ilgili detaylara ulaşıldı

banner87
Kamerunlu genç kırık şişeyle katledildi
banner90
banner99

İkisi çocuk yabancı uyruklu 7 kişinin öldürüldüğü seri cinayet olaylarının etkisini halen üzerinden atamayan Güney Kıbrıs, önceki gün de Kamerun uyruklu bir gencin sokak ortasında öldürülmesiyle sarsıldı.

Solomos Meydanı’ndaki otobüs durağında önceki gün bir vatandaş tarafından kanlar içinde bulunan 28 yaşındaki Kamerun uyruklu Mbah Franklin Mbah’ın, Nijerya uyruklu 3 kişi tarafından kırık bir şişeyle ciddi şekilde yaralandığı bildirildi.

Olayın polis ve sağlık ekiplerinin bilgisine gelmesi üzerine, Kamerunlu gencin ambulansla Lefkoşa Genel Hastanesi’ne kaldırıldığı, ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı kaydedildi.

Cinayete kurban giden gencin kesin ölüm nedeni ise otopsinin ardından belli olacak.

Her şey gece kulübünde başladı

Rum haber kaynakları, Kamerunlu gencin muhtemelen uyuşturucu meselesi yüzünden çıkan bir kavga yüzünden cinayete kurban gittiğini belirtirken, her şeyin cinayetin işlendiği yerin yakınında bulunan bir gece kulübünde başladığını bildirdi.

Polisin aldığı bir ifadeye göre, cinayete kurban giden Kamerun uyruklu genç gece kulübünün dışında Nijeryalı kişilere ahşap sopayla saldırdı. Bunun üzerine Nijeryalı kişiler de Kamerunlu gencin peşine düşerek onu kırık bir cam şişeyle elinden ve arkasından yaraladı.

Aynı ifadeye göre, vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Kamerunlu genç Nijeryalıların elinden kurtulup Solomos Meydanı’na kadar yaralı olarak gidebildi.

8 gün tutuklu kalacaklar

İsimleri açıklanmayan 30, 36 ve 27 yaşları arasında değişen 3 Nijeryalı zanlı, Mbah Franklin Mbah’ı öldürmekten dolayı tutuklanarak dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkemeye avukatsız çıkan zanlıların cinayeti önceden planlayarak işleme suçundan yargılanacağı bildirildi.

Mahkemede soruşturmayı yürüten polisin söylediğine göre, zanlılardan biri cinayeti işlediğini kabul ederken, diğer ikisi cinayete karıştıklarına dair yeterli kanıt olmasına rağmen suçlamaları reddetti.

Mahkeme, polisin sekiz günlük tutukluluk talebini onayladı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108