banner6

Kamu görevlileri için eğitim çalışması düzenleniyor

banner37

Başbakanlık tarafından, kamu personelinin daha etkin ve verimli kullanılması amacıyla “Kamu Personel Yönetimi ve Norm Kadro Hizmet İçi Eğitimi” düzenleniyor.

Kamu görevlileri için eğitim çalışması düzenleniyor
banner151 banner143

Başbakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, Başbakanlık Personel Dairesi Müdürlüğü’nün 2017 Hizmet İçi Eğitim Yılı Programı kapsamında yer alan Kamu Personel Yönetimi ve Norm Kadro Konulu Hizmet İçi Eğitim, yarın ve 21 ile 22 Mart tarihlerinde saat 09.30'da Sayıştay Başkanlığı Konferans Salonu’nda yer alacak.

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Sürekli Eğitim Merkezi’nden TODAİE Genel Müdürü Prof. Dr. Onur Ender Aslan, Doç. Dr. Hasan Engin Şener ile Yrd. Dr. Süha Oğuz Albayrak tarafından verilecek hizmet içi eğitime, teşkilat yasalarının hazırlandığı teknik kurullarda görev alan ve görev alması planlanan kamu görevlileri katılacak.
Norm kadro ile, iş analizlerine, görev tanımlarına ve iş ölçümlerine dayanılarak yapılan değerlendirmeler sonucunda, kamu kurumlarının kullandığı teknoloji de göz önünde tutularak gerekli işlerin iş yüküne göre ilgili kurumda istihdam edilmesi öngörülen personel sayısının nitelikleri itibariyle saptanması ve standart bir kurala bağlanması amaçlanıyor.

Norm kadro çalışmaları ile kamuda insan gücü kaynaklarının etkili ve verimli bir şekilde kullanılması öngörülürken, bu amaç doğrultusunda, kamuda optimum sayıda norm kadro ile personelin bilgi, beceri ve yeteneklerinden en üst düzeyde yararlanan, verimliliğin arttığı, maliyetlerin azaldığı, etkin ve dinamik bir yapının oluşturulması hedeflenmekte.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2017, 10:14
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104