Kamu-İş'te radikal değişim

Kıbrıs Türk Kamu İşçileri Sendikası’nın (Kamu-İş) yeni yönetimi dün gerçekleştirilen 3’üncü olağanüstü genel kurulda belirlendi.

Kamu-İş'te radikal değişim
  • 14 Eylül 2018, Cuma 15:49

Buna göre, Genel Başkanlığa Ahmet Serdaroğlu, Genel Sekreterliğe Devrim Gündüz, Mali Sekreterliğe Derviş Delikurt, Eğitim Sekreterliğine Lale Biçim seçildi. 

Teşkilat Sekreterliğine seçilen Yusuf Sonay ile ilgili oy pusulalarının tekrar sayılacağı kaydedildi.

Kamu-İş’in yönetim kuruluna Lefkoşa bölgesinden seçilen üyeleri , “Bora Şöföroğlu, Ahmet Bardak, Sevinç Kaymakamtorunları, Arif Çocuk, Hüseyin Vaizoğlu ve Ömür Manga” olarak açıklandı.

Gazimağusa bölgesinden seçilenler “Cenk Dağdelen, Veli Özer ve Murat Akıncı”, Girne bölgesinden seçilenler, “Ömer Paşaoğulları ve Sertan Traş”, Güzelyurt bölgesinden seçilenler “Şenol Canbulat, Çetin Küçük”, İskele bölgesinden seçilen ise “Mustafa Aktaş” olarak duyuruldu.

Kamu-İş Genel Danışmanı ve dünkü genel kurulun divan başkanı Hasan Değirmencioğlu, konuyla ilgili yazılı açıklamasında, “Kamu-İş yeni bir ruh, yeni bir mücadeleyle sendikal hayatın lokomotifi olacak. Buna inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Değirmencioğlu, yıllardır gerçekleşmeyen Kamu-İş genel kurulunun büyük bir katılımla yapıldığını da belirtti.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 1

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YAZARLAR

tümü
    Takımlar O G B M Av P
1 YENİCAMİ AK 9 8 1 0 18 25
2 MAĞUSA TÜRK GÜCÜ 9 7 1 1 12 22
3 BAF ÜLKÜ YURDU 9 5 3 1 12 18
4 CİHANGİR GSK 9 5 2 2 3 17
5 TÜRK OCAĞI LİMASOL 9 5 1 3 11 16
6 DOĞAN TÜRK BİRLİĞİ SK 9 5 0 4 7 15
7 GÖNYELİ SK 9 4 1 4 1 13
8 ÇETİNKAYA TSK 9 3 3 3 -5 12
9 MERİT ALSANCAK YEŞİLOVA SK 9 3 2 4 -3 11
10 KÜÇÜK KAYMAKLI TSK 9 2 5 2 -7 11
11 BİNATLI YSK 9 3 1 5 -6 10
12 GENÇLİK GÜCÜ TSK 9 2 3 4 -3 9
13 LEFKE TSK 9 2 3 4 -5 9
14 GİRNE HALK EVİ 9 2 0 7 -7 6
15 ESENTEPE KKSK 9 1 1 7 -14 4
16 L. GENÇLER BİRLİĞİ SK 9 0 3 6 -14 3
yukarı çık