“Kamuoyu önünde hükümet birbirine girdi”

banner37

Cumhuriyetçi Türk partisi Genel Başkanı Erhürman, Kıbrıs Tv’den gündemi değerlendirdi. Erhürman, hükümete yüklendi…

banner87
“Kamuoyu önünde  hükümet birbirine girdi”
banner90
banner8

Meclis Genel Kurulu’nun hareketli toplantısının ardından Kıbrıs Tv’ye konuk olan Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, ülkemizde de olağan üstü bir kriz döneminde geçildiğine vurgu yaparak, muhalefet olarak yapıcı bir tutum sağlamayı tercih ettiklerini söyledi. Erhürman, dünyayla birlikte bilinmeyen bir dönemden geçildiğinin altını çizerek,  “4 ayı aşkın bir süredir tüm dünya ile birlikte bir kriz yaşıyoruz. Kimse bu denli bir krize hazır değildi. İlk üç ay içerisinde muhalefet partileri olarak hükümete yardımcı olmaya çalışan bir pozisyonu tercih ettik. Bunun bir gerekçesi vardı. Burada toplumsal fayda adına hareket etmeyi esas aldık” şeklinde konuştu.

“ÖNERİLERİMİZİN BİR KISMI DİKKATE ALINDI”

Muhalefet olarak ortaya koydukları önerilerinin bir kısmının dikkate alındığını aktaran Erhürman, pandeminin başlangıcında ortaya konulan OHAL çağrısına karşılık kısmi sokağa çıkma yasağı getirilmesinin uygulanmaya geçilmesinin buna örnek olabileceğini ifade etti. Erhürman, yapıcı yönde atılan bu durumun ardından ise önerilerinin dikkate alınmadığına vurgu yaparak, buna örnek olarak da Pandemi Hastanesi olduğunu dile getirdi. Erhürman, hala daha ülkede bir pandemi hastanesi yapılmamasını eleştirerek, sağlık örgütleri de dahil bir çok kesimden yapılan uyarıların şimdi karşımıza çıktığını söyledi. “Ülkeye virüs ithal ediyoruz” diyen Erhürman, bir yandan da hükümetin kendi içinde yaşadığı çıkmazların kamuoyuna yansımasının olumsuzluklarından söz etti. Erhürman, toplumun içinde bulunduğu bir çok konuda sorunların bir kenara bırakıldığını, hükümetin kendi içinde sürdürdüğü suçlamaları kamuoyu önünde yaşadığını dile getirdi.

“SİYASİLER SEÇİM KAYGISINA DÜŞTÜ”

banner134
Ekonomik olarak sorunlar devam ederken, eğitim, sağlık, inşaat alanındaki belirsizliklerle ilgili henüz bir çözüm bulunamamışken şu anda siyasetin cumhurbaşkanlığı seçimleri kaygısına düştüğünü savunan Erhürman, hükümetin “Sadlım çayıra Mevlam kayıra” mantığıyla yürütüldüğünü savundu.

“YÜZLERİNE GÖZLERİNE BULAŞTIRDILAR”

Tüm bu olumsuz gelişmelerin devam ettiği süreçte ortaya bir de İmar Planı krizinin çıktığını kaydeden Erhürman, “İmar Planı konusunu da yüzlerine gözlerine bulaştırdılar.

2019 aralık ayına kadar bu iş bitecekti 7 ayları vardı 7 ay içinde bitirmediler 6 ay daha uzattılar. İnşaat sektörü de önünü görebilsin diye…. Üzerinden 6 ay daha geçti; yine olmadı. Bu sefer kamuoyu önünde hükümet birbirini suçlamaya başladı. Sayın Başbakan çıkarak, ilgili bakana suçlamalarda bulundu.

Hükümete duyulan güveni sarstın dedi. İçişleri Bakanı “Siz güveni sarsansınız hukuka aykırı davrandınız” dedi. Sayın Başbakan belli ki yanıltıldı. Bugün sabah ne oldu? Mahkeme oturdu;  ara emri kararını aldı  ve süresiz emirname artık yürürlükte” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75