banner6

Kamyon şoförü teminatla serbest

banner37

Akdoğan’da TÜK ambarları önünde, yönetimindeki kamyonla, yaya Cengiz Serdahoğulları’na çarparak ölümüne sebep olan Ahmet Mira, ileride yargılanmak üzere 30 bin TL nakdi teminata bağlandı

Kamyon şoförü teminatla serbest
banner150

banner150

banner99

Özel Haber - Sedef BOŞNAK

   Akdoğan’da, Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK) ambarları önünde, yönetimindeki kamyonla, aracının önünde yaya olarak duran Cengiz Serdahoğulları’na çarpıp, ölümüne sebep olan Ahmet Mirka aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

   Meseleyle ilgili günlerdir Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde tutuklu bulunan Ahmet Mirka, dün, teminat talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartıldı ve ileride görüşülecek davasında hazır olması için 30 bin TL nakdi teminata bağlandı.

   Dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Amirliği’nde Tahkikat Şubesi’nde görev yapan polis çavuşu Hatice Zeybek’i yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis çavuşu Hatice Zeybek, 16 Mayıs’ta, saat 15.40’ta, Akdoğan’da, Şehit Şefik Ünlü Sokak üzerinde bulunan 14 no’lu ikametgahın önünde meydana gelen feci kazanın olgularını anımsattı.

   Çavuş Hatice Zeybek, Mehmetçik’te sakin zanlının, konu mahalde, TÜK’e ait tartıya çıkmak için çalışır vaziyette bekleyen THZ 429 plakalı arpa yüklü kamyon aracı, park halinden dikkatsiz bir şekilde ileriye doğru hareket ettirdiğini ve o esnada kamyonun önünde yaya olarak bulunan Gazimağusa’da sakin Cengiz Serdahoğulları’na çarparak kamyonun altına aldığını; tekerlekleriyle kafatası üzerinden geçtiğini anlattı.

   Hatice Zeybek, kaza sonucu ağır yaralanan Cengiz Serdahoğulları’nın aldığı yaralara dayanamayarak, kaza yerinde yaşamını yitirdiğini hatırlattı.

   Zeybek, suçüstü hali gereği tutukladığı zanlı aleyhindeki soruşturmasını tamamladığını belirterek, mahkemeden, zanlıyı, ileride görüşülecek davalarında hazır olması için uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlıyı, davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men etti ve sürüş ehliyetine el koydu.

   Mahkeme ayrıca haftada bir polise imza atmasına emir verdiği zanlının, 30 bin TL nakdi teminat yatırmasına,   KKTC vatandaşı 2 kefilin lehine 150 biner TL’lik kefalet senedi imza etmesini emretti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104