Kan bağışı konusunda işbirliği yapılacak

banner37

Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, “Save a Life” isimli kan bağış kampanyası hakkında C.E.S.V. 112 Derneği, Vodafone LTD ve Creditwest Bank yetkililerinden bilgi aldı.

Kan bağışı konusunda işbirliği yapılacak
banner90
banner8

Sağlık Bakanlığı Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, geçmiş yıllarda “Save a Life (Bir Can Kurtar)” gönüllülerinin başlattığı ve Sağlık Bakanlığı, Creditwest Bank ve Telsim’in desteklediği “Bugün Mesaj Atın Bir Can Kurtarın” projesinin yeniden hayat bulması için yapılan görüşmede, Bakan Sucuoğlu da projeye tam destek verdi.

banner134
Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, KKTC’de yaşayan İngilizlerin sağlık alanında duyarlılık göstermesinden mutlu olduklarını belirterek, projeyi başlatanlara ve ilgili şirketlere teşekkür etti.

Türkiye’den bağışlanan mobil kan otobüsü ile başlattıkları kan bağışı kampanyalarının beklediklerinin çok üstünde katılımcı bulduğunu da ifade eden Sucuoğlu, proje için bir çok yerden çok sayıda talep olduğunu söyledi.

Sucuoğlu, ülkede başta Thalassaemia hastaları olmak üzere farklı noktalarda kan ihtiyacı olduğunu ve kan bağışlarında süreklilik sağlanması gerektiğini söyleyerek, düzenlenen kampanyalarla bu ihtiyaçların büyük ölçüde karşılanmaya başladığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75