Kan değerleri düşen Çetin, mahkemeye çıkarılamadı

banner37

Kemal Aydın ve eşi Ayla Yılmaz Aydın’ın ölümüyle sonuçlanan trafik kazasına neden olmakla suçlanan Harun Reşit Çetin, 3 gün daha poliste tutuklu kalacak

banner87
Kan değerleri düşen Çetin,  mahkemeye çıkarılamadı
banner90
banner99

   Tatlısu-Geçitkale anayolunda 15 Haziran’da meydana gelen ve Kemal Aydın ile eşi Ayla Yılmaz Aydın’ın ölümüyle sonuçlanan trafik kazasına sebep olmakla suçlanan Harun Reşit Çetin’in tutukluluk süresi dün gıyabında görüşülen celseyle 3 gün daha uzatıldı.

   Kazada kendisi de ciddi şekilde yaralanan ve bugüne kadar tüm duruşmaları gıyabında gerçekleştirilen Harun Reşit Çetin’in dün teminat talebiyle mahkemeye çıkarılması bekleniyordu ancak polis, zanlının kan değerlerinde meydana gelen düşüş nedeniyle doktorların mahkemeye çıkmasının sakıncalı olacağını belirttiğini söyleyerek hazırlanan raporu mahkemeye sundu.

   Mahkeme de, Harun Reşit Çetin’in 3 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde dün görüşülen ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis çavuşu Mustafa İskender, kazayla ilgili bilgileri hatırlattıktan sonra, zanlının kan değerlerinde meydana gelen düşüş nedeniyle hastaneden ayrılmasının sağlık yönünden sakıncalı görüldüğüne dikkat çekti ve temin edilen doktor raporunu emare olarak ibraz ederek duruşmanın zanlının gıyabında yapılması talebinde bulundu.

   Mahkemenin talebi uygun görmesiyle şahadetine devam eden polis çavuşu İskender, temin edilen tutukluluk süresi içerisinde kazada sonradan yaşamını kaybeden Ayla Yılmaz Aydın ile ilgili otopsi raporunun temin edildiğini söyledi.

   İskender şahadetine devamla, zanlıdan alınan cep telefonunun kaza anında kullanılıp kullanılmadığının tespit edilebilmesi için GSM operatörüne yazılan yazıya henüz yanıt gelmediğini belirterek, zanlının tutukluluk süresinin gıyabında 5 gün daha uzatılmasını talep etti.

   Savcı Hasan Boşnak’ın bu süreyi 3 gün ile sınırlandırmasının ardından Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlı Harun Reşit Çetin’in 3 gün daha polis gözetiminde hastanede tutuklu kalmasına emir verdi. (MHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75