banner6

Kanal Sim, BBC ile işbirliği yaptı

banner37

1998’den bu yana radyo, 2008’den itibaren televizyon ve 2015’ten beridir video portalıyla yayınlarını sürdüren Kanal SİM ile BBC kuruluşuyla bugün imzalanan protokol çerçevesinde işbirliği yaptı.

Kanal Sim, BBC ile işbirliği yaptı
banner99

Buna göre, Kanal Sim’in web sayfasından BBC Türkçe içeriğine doğrudan erişim sağlanacak.

İşbirliği protokolünü, Kanal SİM adına Genel Yayın Yönetmeni Sami Özuslu ile BBC Dünya Servisi Finans ve Operasyon Şefi Richard Dawkins imzaladı.

İki kurum arasında uzun süredir devam eden temaslar doğrultusunda imzalanan protokol, BBC ve Kanal Sim tarafından eş zamanlı olarak, hem Türkçe hem de İngilizce olacak şekilde dünya kamuoyuna duyuruldu.

‘BBC Türkçe İçeriği Kanal Sim’le Kuzey Kıbrıs’ta’ başlığıyla yayımlanan BBC açıklamasında, Kanal SİM Genel Yayın Yönetmeni Sami Özuslu’nun açıklamalarına da yer verildi.

Özuslu açıklamasında, Kanal Sim ile BBC’nin işbirliğini, Kıbrıs Türk yayıncılığının gelişimi açısından tarihi bir gelişme olarak değerlendirdi.

Sami Özuslu açıklamasını şöyle devam ettirdi:

‘Kanal Sim ile BBC’nin işbirliği, Kıbrıs Türk yayıncılığının gelişimi açısından tarihsel bir öneme sahip. BBC haberleri, sitemize yeni takipçiler kazandıracak ve BBC ile işbirliğimiz sayesinde bu bölünmüş adanın insanları BBC’nin yüksek nitelikli, bağımsız haberlerine ulaşacak. Bu, Kıbrıs yayıncılık sektörünün standartlarını daha da yükseltecek.’

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2016, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104