banner6

Kanbay 'lakayıt' uygulamalardan şikayetçi

banner37

TC Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, su temin projesinde KKTC içerisindeki lakayıt uygulamaları eleştirerek “Bu şekilde lakayıt uygulamalarla biz bu adada bırakın suyu hiçbir şeyi yönetemeyiz” dedi.

Kanbay 'lakayıt' uygulamalardan şikayetçi
banner150

banner150

banner99

Kanbay, Türkiye’nin en başta arzu ettiği şeyin, Kıbrıs Türk halkının Kuzey Kıbrıs’ta ebediyen sağlam müreffeh, güven ve huzur içinde yaşaması olduğunu belirterek, ülke olarak tüm birimlerle aynı amaç için çalıştıklarını söyledi.

Kanbay, Kıbrıs Türk Gazeteciler Cemiyeti yeni Yönetim Kurulu'nu kabulünde yaptığı konuşmada, su projesinin istenilen çalışma planı içinde ilerleyemediğini, gelinden aşamada kendilerini en çok üzün şeyin ana isale hatlarının son aylarda uğradığı tahribatlar olduğunu belirtti.

Kanbay, bu isale hatlarının akıllı sisteme bağlı olduğunu bu nedenle de herhangi bir zararın bilgisini hemen alabildiklerini anlatarak, bugün eline ulaşan raporda doğu bölgelerine su ulaştıran hatta tahribat olduğunu bunun da o bölgelerdeki insanları mağdur ettiğini kaydetti.

Hem yerel yönetimlerden hem de şebekeleri olan kuruluşlardan zeminde yaptıkları çalışmalarda su şebekesinin planlarına özen göstermelerini isteyen Kanbay, “Devlet Su İşleri kendi döşediği su şebekesinin bilgilerini birkaç kez ilgili makamlara verdi. Ama bu dosyalar raflara atılıp hiç bakılmıyorsa ya da ilgililere ulaştırılmıyorsa bu bir eksiklik zaafiyettir bir an önce giderilmesi gerekir” diye konuştu.

Kanbay, “Bu şekilde lakayıt uygulamalarla biz bu adada bırakın suyu hiçbir şeyi yönetemeyiz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2017, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104